Zmien skórke
Logo Polygamii

Rozchodniaczek: Z redakcyjnej wigilii na Gwieździe Śmierci wracamy Forzą Motorsport 7

Święta w Shadow Warrior 2 / fot.steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=823397250
Do grzecznych przyjdzie Nier, a na niegrzecznych czeka Vampyr.

I tak nam się tu wszystko kręci w tym szalonym świecie gier wideo, że przychodzi taki czas, gdy zwalnia swoje obroty, można spokojnie uścisnąć kolegom grabę i podziękować za rok wspólnej pracy. Nawet wirtualnie, gdy mieszka się 3/4 Polski od suto zastawionego stołu.

O, zróbmy sobie wirtualną wigilię!

Najpierw wiadomo – plotki, ploteczki, plany na przyszłość. W skrócie – taka Forza Motorsport 7. Niby każdy wie, że Turn 10 pracuje nad następną częścią sztandarowego racera konsol Microsoftu, ale oficjalnie jest trochę jak z tym wujkiem, który… No wszyscy wiedzą, ale nikt nic nie mówi.

A potem taki Thomas Jackermeier – CEO znanej z produkcji kierownic do gier firmy Fanatec – nagle się zapomina i z grubej rury oznajmia, że spotkania z autorami na temat współpracy przy Forza Motorstorm 7 są bardzo owocne, a developer zatrudnił nawet rajdowca, obeznanego z pecetowymi symulatorami, by zadbał o odpowiednie czucie jazdy na kierownicy.

Czas na prezenty? Zawsze jest czas na prezenty! No to łapcie demo Nier Automata z PS Store i nowy zwiastun zdradzający uważnym co nieco w temacie dostępnego w grze uzbrojenia.

Nie macie PS4? No to rzućcie może okiem na wyprzedaż gier w Sklepie Xbox.

Już dziś rozpoczyna się największa w tym roku wyprzedaż gier cyfrowych w Sklepie Xbox – Odliczanie do 2017. Wyprzedaż będzie obowiązywać do 9 stycznia 2017 i obejmie ponad 350 tytułów na konsole Xbox One i Xbox 360. W wyprzedaży dostępne są stałe oferty tygodniowe, obowiązujące w dniach 22-28 grudnia oraz 29 grudnia – 9 stycznia, jak również zmieniające się codziennie oferty jednodniowe.

Już teraz przeceniono m.in. Battlefield 1 (173,39*), Gears of War 4 (131,99 zł*), Dishonored 2 (167,49 zł*), Titanfall 2(144,50 zł*), Forza Horizon 3 (155,99 zł*) czy Dark Souls 3 (145 zł*). Pełną listę aktualnych przecen znajdziecie tu. Pamiętajcie, że będą się zmieniać.

*-ceny dla posiadaczy abonamentu Gold

Z kolei na GOG.com jutro wystartuje kolejna wyprzedaż. Komunikat prasowy zapowiada, że nie będzie ona może wielka, ale na pewno będzie konkretna. Spadnie cena zarówno nowych gier, jak i klasyków. Kilka przykładów: Inside, Owlboy, Stardew Valley, Darkest Dungeon, Krew i Wino do Wiedźmina 3, Day of the Tentacle Remastered, Obduction, Shadow Tactics: Blades of the Shogun, Homeworld Remastered, Morrowind, Neverwinter Nights 2. Będą też zestawy z grami z Gwiezdnych Wojen.

Nie zapominajmy też, że już dziś w nocy swoją wyprzedaż odpala Steam!

Prezenty rozdane, więc czas wyjrzeć za okno w poszukiwaniu pierwszej gwiazdki, która da znać, że należy zająć miejsce przy stole, na który zaraz wjedzie barszcz. Patrzymy, patrzymy, a za oknem… śnieży. Szkoda, że tylko wirtualnie, w Shadow Warrior 2, gdzie tymczasowo acz gwałtownie zmieniła się aura. 

Patrzymy dalej i… O! O! Jeeeeeest gwiaaazdka. Jaka ładna, z pokazem laserów! Z jakiej okazji? Ano takiej, że w dniach 23-25 grudnia, w dodatek Death Star do Star Wars Battlefront wszyscy posiadacze gry mogą grać za darmo. Za samo zalogowanie się w tych dniach dostaniecie jednorazowo 5000 kredytów, a gromadzenie punktów będzie dwukrotnie szybsze.

W Battlefield 1 też będą święta. Z rozdawnictwem pakietów bojowych i nowym wariantem rozgrywki na czele. Więcej informacji znajdziecie na stronie gry.

A sianko pod obrusem jest? A miejsce dla strudzonego wędrowca? Niby to tylko tradycja, ale… W każdym razie, jeśli ktoś nieznajomy zapuka do drzwi, koniecznie dobrze mu się przyjrzyjcie. Może to Vampyr? Dla przypomnienia jego wyglądu, autorzy podrzucili nowy zwiastun.

Bardzo ważne, byście teraz posłuchali mojej rady. Po skończonej wieczerzy absolutnie nie odpalajcie Robinson: The Journey na PSVR. Wiem, że rodzinka będzie pewnie dopytywać się o leżący przy telewizorze hełm, ale akurat ta gra nawet na czczo potrafi wywrócić żołądek na lewą stronę. Zaświadczą o tym Paweł, Bartek, Patryk i ja.

Ciekawe czy na Oculus Rift będzie tak samo. Przekonamy się o tym w styczniu. Crytek poinformował dzisiaj, że właśnie wtedy gra przeskoczy na nową platformę. Niestety nie wiadomo czy obsłuży tam kontroler Oculus Touch. Na PS4 niestety nie wspiera Move, mimo, że rozgrywka wydaje się pod to skrojona.

Czas wracać do domu w środku nocy? W Dying Light: The Following w dniach 23-27 grudnia będzie to z jednej strony nieco łatwiejsze, ale z drugiej… Techland zapowiedział Zombiefest#2.

 Nocni łowcy nie będą mogli korzystać z wycia, strzelania śluzem oraz taranowania, natomiast ludzie będą zmuszeni poradzić sobie bez zmysłu przetrwania. Polowanie nabierze skradankowego i taktycznego wymiaru ponieważ korzystanie z flar, blokady UV oraz leczenia również zostanie ograniczone.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie tu.

I to by było chyba na tyle w tym Rozchodniaczku. Swoją drogą – moim ostatnim w tym roku, gdyż jutro wieczorem zaczynam urlop, który potrwa aż do nowego roku.

Szczęśliwych, spokojnych i chociaż trochę growych świąt życzy Maciej Kowalik

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o