Zmien skórke
Logo Polygamii

Rozchodniaczek: Wirtualne lochy, elektroniczny sport i śmierć rock and rolla

A także co kupić, by zostać płatnym zabójcą.

Konsolowe Sword Coast Legends z datą premiery

Bazująca na nostalgii i wspomnieniach o Baldur’s Gate gra Sword Coast Legends doczekała się daty wydania na konsole. Tytuł dostępny już na PC (i patrząc, na opinie recenzentów i graczy, dość przeciętny) trafi na Playstation 4 i Xboksa One wiosną tego roku. Bardziej już chyba warto czekać na to, co wymyśli Beamdog, ale z drugiej strony głód erpega bywa nienasycony.

Wiemy, kiedy Rocket League trafi na Xboksa One

A skoro już jesteśmy przy konsolowych datach wydania – znacznie lepsza od Sword Coast Legends gra Rocket League trafi na Xboksa One 17 lutego. To jedna z największych, najbardziej pozytywnych niespodzianek zeszłego roku i tytuł, który po raz kolejny udowodnił, że jest jeszcze w grach miejsce na radosną, szaloną, nawet trochę głupią (ale w dobrym sensie!) zabawę. Dobrze więc, że będą się z nim mogli zapoznać kolejni gracze, nawet jeżeli w Polsce ta wiadomość obchodzi jakieś 5 osób (ale jest wśród nich piszący ten tekst, więc no). A jeżeli jeszcze jakimś cudem nie wiecie, czym jest Rocket League, to zobaczcie. Czyż to nie jest piękne?

Nie dzieje się dobrze u wydawcy Rock Banda 4

Nikt chyba nie spodziewał się, że w Rock Bandzie jest jeszcze jakaś para i seria, która kiedyś przynosiła MTV miliony dolarów, zdoła powrócić do dawnej świetności. Ale też niekoniecznie musieliśmy oczekiwać, że będzie tak źle. Mad Catz, producent akcesoriów i od czwartej części wydawca Rock Banda ogłosił zwolnienie 37 proc. swoich pracowników. Na kilka dni przed podaniem wyników finansowych firmy rezygnacje złożyli również jej szef zarządu, CEO i starszy wiceprezes. Szkoda, ale tę erę w historii gier można już chyba w końcu uznać za ostatecznie zakończoną.

Street Fighter V na PS4 ze wsparciem dla starszych arcade sticków

Fani bijatyk, którzy wyposażyli się w arcade sticka na PS3 do grania w Street Fightera, nie będą musieli kupować nowego kontrolera, gdy do sprzedaży trafi piąta część serii. Capcom ogłosił, że oficjalne akcesoria przeznaczone do poprzedniej konsoli Sony i Street Fightera IV zadziałają również z nową wersją gry na Playstation 4. Godne pochwały!

Ty the Tasmanian Tiger na Steamie

Trójwymiarowa platformówka z Playstation 2 trafi wkrótce na pecety. Początkowo będzie dostępna na steamowym Early Access. Nie będzie to pełen remake, a jedynie tzw. „reedycja w HD”, ale zmiany nie ograniczą się tylko do podbicia rozdzielczości. Pojawić mają się również bardziej szczegółowe tła i antyaliasing.

Wymagania sprzętowe Hitmana

Firma Square Enix podała specyfikację sprzętową, konieczną do uruchomienia nowego Hitmana. Chcący pobawić się w płatnego mordercę pecetowcy będą musieli być uzbrojeni przynajmniej w procesor Intel i5-2500K 3,3 GHz lub AMD Phenom II X4 940, 8 GB pamięci RAM i kartę graficzną GeForce GTX 660 lub Radeon HD 7870. Wymagania rekomendowane to Intel i7 3770 3,4 GHz lub AMD FX-8350 4 GHz i GeForce GTX 770 lub Radeon R9 290. Konieczna będzie również 64-bitowa wersja Windows, przynajmniej 7.

Dla ciebie to był najważniejszy dzień życia. Dla mnie – środa,

Dominik Gąska

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
2 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sly
Użytkownik

“Szkoda, ale tę erę w historii gier można już chyba w końcu uznać za ostatecznie zakończoną.” Po części tak, ale podejrzewam, że za jakiś dłuższy czas gracze zatęsknią za grami muzycznymi i być może nastąpi powrót tego typu produkcji.

Sly
Użytkownik

Masz rację, ale dlatego użyłem dosyć nieprecyzyjnego określenia “dłuższy czas”. Myślę tu raczej o dwucyfrowej liczbie. Więc obstawiam, że wrócą raczej dlatego, że będą czymś nowym dla następnego pokolenia graczy, niż że twórcy rzeczywiście coś nowego wymyślą (bo tutaj to nawet chyba VR nie pomoże).

wojto
Gość
wojto

Nuda…