Zmien skórke
Logo Polygamii

Rozchodniaczek: Świetne wyprzedaże na PC i PS4, Mortal Kombat XL i (nie)zupełnie nowa gra od twórców Shelter

A także coś dla fanów Nintendo. Garść plotek o tajemniczej konsoli NX.

Humble Firaxis Bundle, czyli XCOM: Enemy Unknown za dolara

W zestawie z Sid Meier’s Pirates, kompletnym wydaniem Civilization III i Ace Patrol Bundle. Zapłacenie średniej ceny (w tej chwili 9,75 dolca) daje kolejne dobra, z piątą Civką i Sid Meier’s Starships na czele. Warto zajrzeć i coś kupić. To idealna okazja do poszerzenia swoich growych horyzontów.

DLC do Bloodborne’a za 42 zł na PS Store. Jeżeli masz PS Plusa

Jeżeli nie masz, to 50,40 zł. Wersja GOTY, z dodatkiem, to natomiast koszt 124,50 zł (i 149,40 zł bez Plusa). Wyraźnie tańsze jest też konsolowe Divinity: Original Sin czy Wasteland 2, ale tym razem już tylko z aktywną subskrypcją. Skoro mamy już w co grać, to zobaczmy, co pojawiło się na horyzoncie.

16 lutego pojawi się pełna wersja Layers of Fear

Techland
Techland

Grę wyda Aspyr Media, Inc. (też nie znałem). Cyfrowa wersja pojawi się na PC (Steam, GoG), Maku, PS4 i Xboksie One. W Polsce dystrybucją pudełkowej wersji na PC zajął się natomiast Techland, który z Blooberem współpracował już przy wydaniu A-Men. Cena? Około 20 dolarów/euro (a więc więcej niż obecnie w Early Access), a wersja PC w Polsce kosztować będzie 60 zł, w pudełku znajdziemy jeszcze OST i plakat.

Baba Yaga: The Temple of the Witch, czyli singlowe, fabularne DLC do Rise of the Tomb Raider pojawi się 26 stycznia na Xboksie One

Dwa dni później DLC, a także oczywiście już podstawowa wersja gry, dostępna będzie na pecetach.

W tym miesiącu nie pojawi się za to Slain

Slain
Slain

Na PC zagramy 24 marca. Na PS4 i Xboksie One później. Na pocieszenie mamy ładnego gifa. Warto czekać, bo choć to pierwsza gra studia Wolf Brew Games, to zapowiada się całkiem apetycznie. Jest tu walka, elementy zręcznościowe i zagadki logiczne.

Tego samego dnia co Slain pojawi się też Paws – nowa gra twórców Shelter

akby tego było mało, gra będzie utrzymana w świecie Shelter 2. Tym razem wcielimy się w zagubionego rysia, który musi trafić do domu. Mamy więc małego bezbronnego zwierzaka i ogromny (z jego perspektywy) świat. Odcinanie kuponów? Chyba trochę tak, bo na pierwszy rzut oka gra nie różni się jakoś znacznie od poprzedników, zwłaszcza “jedynki”, gdzie też byliśmy bezbronni i zagubieni.

Na Steamie i Xbox Live pojawił się filmowy dodatek do Life Is Strange – komentarz twórców

Niedostępna nigdzie indziej rozmowa z zespołem DONTNOD na temat źródeł inspiracji, a także wyzwań, którym musieli stawić czoła, tworząc uznaną i nagradzaną przez krytyków grę Life Is Strange. Żaden prawdziwy fan nie powinien tego przegapić.

Jeżeli macie grę na Steamie lub Xboksie, to możecie to ściągnąć. Materiału z niewiadomych powodów nie ma w cyfrowym sklepie Sony.

Nintendo NX podobno celuje w 900p i 60 fps-ów

“Podobno” to słowo klucz, bo informacja pochodzi ze (znowu) “podobno” wycieku od Gfk. A w nim można przeczytać kilka faktów o nadchodzącym sprzęcie Nintendo. Wii ani Wii U technologicznym potworem nie było i wygląda na to, że NX też nie będzie. Będzie za to realnym partnerem/konkurentem dla PS4 i Xboksa One, może więc do Big N wrócą multiplatformowe gry od Ubisoftu czy Electronic Arts?

4 marca wyjdzie Mortal Kombat XL na PS4 i Xboksa One, czyli “kompletne wydanie”, a w nim:

  • Nowe grywalne postacie: Ksenomorf z serii „Obcy”, Leatherface z serii „Teksańska masakra piłą mechaniczną”, Triborg oraz Bo’Rai Cho
  • Niepublikowany zestaw skórek „Apocalypse”
  • Wydane przedtem DLC: grywalny Goro, zestaw skórek „Brazil”, zestaw skórek „Kold War” oraz skórka Scorpiona „Kold War”
  • Zawartość Kombat Pack 1 (Grywalne postacie: Predator, Jason Voorhees, Tremor oraz Tanya – każde z nich z trzema skórkami Zestaw skórek „Samurai”)

Dziś w samotności* polewał

Paweł Olszewski

*Patryk pojechał do Londynu pograć przedpremierowo w pewien tytuł.

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry