Zmien skórke
Logo Polygamii

Rozchodniaczek: Między dobrem, złem, obiema wojnami światowymi i Białymstokiem

A do tego Kaczor podlany cywilizacyjnym sosem. Kazimierz Kaczor. Pan Kazimierz Kaczor, znaczy się.

Gry retro, fantastyka i e-sport zawitają do Białegostoku

Byłem kiedyś w Białymstoku zimą i zszokowało mnie, że są w Polsce miejsca, w których samochód może zamarznąć od środka. Ale ja nie o tym, bo już w listopadzie do miasta zawita impreza East Games United organizowana przez agencję Galaktus i stowarzyszenie “Sokrates”. W planach między innymi pokazy gier retro, planszówki, karcianki i turnieje e-sportowe w CS: GO, League of Legends, StarCrafta 2, Fifę 2017 i Street Fightera V. Ponadto na imprezie pojawi się też kilku wydawców, a wśród nich: SteelSeries, Trust Gaming, ROCCAT, Ravcore i cdp.pl. Impreza odbędzie się w dniach 19 i 20 listopada na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

East Games United 2016
mat. prom.

Czyżby w końcu coś ruszyło się z Beyond Good and Evil 2?

Ponad rok temu doszły nas niepokojące wieści dotyczące powstawania gry, ale patrząc na Instagrama Michela Ancela, czyli człowieka odpowiedzialnego za pierwszą część, można w przyszłość patrzeć optymistycznie.

Somewhere in system 4 … – Thanks #ubisoft for making this possible !

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Michel Ancel (@michelancel)

Chcecie wiedzieć, co o Civilization VI myśli Kazimierz Kaczor?

To proszę bardzo:

Młodszym czytelnikom, którzy niekoniecznie muszą wiedzieć, o co chodzi, spieszę z wyjaśnieniem, że dawno, dawno temu był w TVP taki program “Joystick”. Traktował on o grach wideo, a stałym elementem były właśnie recenzje przeprowadzane przez Kazimierza Kaczora. Aż się łezka w oku zakręciła staremu człowiekowi…

Konsolowy XCOM 2 ze zwiastunem premierowym

Gra na pececie dała czadu, czy podobnie będzie na konsolach? Dowiemy się już 30 września.

Podobnie jak konsolowy Vermintide

Ta gra jest po prostu dobra. Nie wybitna, nie nowatorska, tak po ludzku – dobra. Jest jakaś pierwotna przyjemność w tłuczeniu hord nacierających na czterech śmiałków Skavenów. W każdym razie, już 4 października gra spróbuje swoich szans na konsolach, funkcji cross-play na razie nie będzie, ale posiadacze PS4 i Xboksów One dostaną w wydaniu wszystkie dotychczasowe DLC. Tymczasem zwiastun:

Yakuza 0 też ze zwiastunem, choć nie premierowym

Gdyby dzisiejszego Rozchodniaczka pisał Adam, wielki fan Yakuzy, zapewne dowiedzielibyście się wielu ciekawostek o tym prequelu. Piszę go jednak ja, który w życiu nie grał w żadną część, więc tylko wkleję materiał i wspomnę, że całkiem fajnie to wygląda.

Przy okazji Sega pokazała też zawartość edycji kolekcjonerskiej.

W sumie przydałby mi się nowy wizytownik. Adaś, jak kupisz to odsprzedasz?

A zwiastun kampanii w Battlefield 1 wygląda naprawdę apetycznie

Bardzo bym chciał, żeby tym razem DICE nie potraktowało tego elementu po macoszemu. Multi w BF-ie jest świetne, a beta zachęciła mnie do kupna gry, ale trochę brakuje mi ciekawego “single’a”.

Skoro był BF, to pora na CoD-a. World at War jest już dostępny w ramach wstecznej kompatybilności dla Xboksa One

Ostatni drugowojenny Call of Duty dołączył tym samym do “dwójki”, “trójki” i pierwszego Black Opsa. Przypominam, że w przypadku wstecznej kompatybilności w microsoftowym wydaniu wystarczy posiadać płytę z grą, by móc się nią cieszyć. Nie trzeba kupować jej ponownie. Ale jeśli gry nie macie, to spokojnie – kupić też się da.

Rozchodniaczka polewał, tym razem już zdrowy i w pełni sił,

Bartek Stodolny

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry