Zmien skórke
Logo Polygamii

Rok 2019 był dla Pokemon GO bardziej niż udany

Mimo trzech lat od premiery, produkcja Niantic dalej przynosi gigantyczne zyski.

O produkcji Niantic nie mówi się co prawda tak wiele, jak miało to miejsce latem 2016 kiedy to pokemonowy szał ogarnął (prawie)wszystkich, a kieszonkowe można było znaleźć nawet w lodówce, ale to nie znaczy, że gra trzyma się przez to gorzej. Jakiś czas temu pisałem dla Was o najlepiej zarabiających grach sierpnia ubiegłego roku i w segmencie mobilnym królował Pokemon GO, który wygenerował rekordowo duże przychody – mowa o aż 176 milionach dolarów pochodzących z mikrotransakcji.

Okazuje się jednak, że nie tylko sierpień była dla gry rekordowy, a cały rok 2019. według raportu przygotowanego przez Sensor Tower, przez ostatnie 12 miesięcy Pokemon Go zarobiło 894 milionów dolarów, co stanowi najwyższy przychód w historii tego tytułu. Dla porównania – w roku premierowym (pamiętajmy, że gra miała premierę dopiero w lipcu) tytuł wykręcił zawrotne 832 miliony zielonych i po dużym spadku w roku 2017 (raptem 589 milionów), pokemony ponownie wskoczyły na właściwe tory (te z ósemką z przodu) generując przychód w wysokości 816 milionów dolarów.

W raporcie znalazły się też informacje dotyczące samych graczy; w 2019 roku aplikację pobrano 55 milionów razy, a większość z nich znajduje się na urządzeniach z Androidem, bo aż 38 milionów. Nie będzie też dużym zaskoczeniem, że to właśnie oni wydają najwięcej na zakupy wewnątrz gry – za pośrednictwem Google Play wydano 482 miliony dolarów.Wpływ na tak dobre wyniki miało na pewno to, że tytuł jest ciągle rozwijany przez twórców i przez ostatnie 12 miesięcy gra otrzymała wiele rozszerzeń. Poza tym, marka Pokemon ciągle trzyma się dobrze, o czym świadczą doskonałe wyniki “Sword/Shield”, czyli najnowsza odsłona głównej serii wydanej na Switcha. Ci ciekawe, inna gra studia oparta na geolokalizacji (Harry Potter: Wizards Unite) zarobiła 23 miliony dolarów, co tylko pokazuje, jak wielkim biznesem są małe, kieszonkowe stworki.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry