Zmien skórke
Logo Polygamii

Rockstar wygrał sprawę przeciw autorowi nielegalnego trainera do GTA Online

Odszkodowanie wynosić będzie 150 tysięcy dolarów.

Zwykle piszemy o próbach ściągnięcia kasy z Rockstara – dawno temu przez Lindsay Lohan, a w ostatnim czasie także agencję Pinkertona. Tym razem jednak mamy do czynienia z odwrotnym przypadkiem. Jhony Perez jakiś czas temu trafił przed sąd za stworzenie łamiącej zasady gry modyfikacji Elusive do GTA Online, a dziś został wydany przeciw niemu wyrok. Zasądzono maksymalną karę 150 tysięcy dolarów (co miało związek również z tym, że odmówił składania wyjaśnień przed sądem).

Problem z Elusive polega przede wszystkim na tym, że jest to tak naprawdę forma cheatu. Jedną z jego funkcji jest możliwość pomnażania waluty w trybie sieciowym. W GTA gracze otrzymują ją za wykonywanie zadań, ale też za dodatkową opłatą. Zostało to więc zakwalifikowane jako działanie na szkodę wydawcy. Przeciw twórcy modyfikacji przemawiał też w znacznej mierze fakt, że na udostępnianiu swojej modyfikacji zarabiał pieniądze.

To nie pierwszy pozew Rockstara przeciwko autorom cheatów. Ostatnio firma rozpoczęła też sądową batalię z twórcami Infamous, które dodatkowo umożliwia też graczom nieśmiertelność. W tej sprawie sąd póki co zdecydował się zamrozić posiadane przez oszustów środki, by uniemożliwić im ukrycie prawdziwej skali procederu. Także pamiętajcie, nawet w grach oszustwo nie popłaca.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry