Zmien skórke
Logo Polygamii

Rockstar robi dobrą minę do złej gry, a Red Dead Online otrzymuje olbrzymią aktualizację

Zebrało się tego całkiem sporo. Dacie kolejną szansę Red Deadowi?

“Red Dead Redemption 2” można lubić lub nie. Dla jednych to pretendent do tytułu najlepszej gry generacji, dla innych przegadany i nudny western z ładnymi widoczkami. To, co miało zapewnić Rockstarowi stały dochód, a graczom mnóstwo frajdy, to “Red Dead Online”.

Początki były jednak bardzo trudne. Wieloosobowa zabawa, nękana przez liczne i rozmaite błędy, najpierw bardzo długo nie wychodziła z fazy beta, potem walczyła z graczami, którzy atakowali inne, przypadkowo napotkane osoby, psując tym samym zabawę. Dopiero po dłuższym czasie w “Red Dead Online” dało się grać. Pojawiały się kolejne aktualizacje, a wraz z nimi nowe zadania i role, w które gracze mogli się wcielić: poszukiwacza skarbów, łowcy nagród, handlowca czy bimbrownika. Potem zapadła cisza. Cisza tak głośna, aż kłuła w uszy.

Nie znieśli tego zbyt dobrze gracze, którzy w ramach protestu, zaczęli masowo przebierać się za klaunów. Społeczność zebrana wokół “Red Dead Online” miała twórcom za złe brak jakiejkolwiek komunikacji.

Trudno powiedzieć, na ile akcja się udała, ale dwa tygodnie później Rockstar napisał na swoim Twitterze: “GTA Online” i “Red Dead Online” już wkrótce otrzymają nowe, ekscytujące aktualizacje.

Dziś już wiemy, że atrakcji jest faktycznie sporo. Zacznijmy od najważniejszej – nowej klasy. Tym razem wcielimy się w postać podróżnika. Czym się zajmiemy? Eksploracji i tropieniu zwierzyny. Przed rozpoczęciem nowej ścieżki kariery, czeka nas spotkanie z Harriet Davenport, lokalnej miłośniczki i obrończyni natury. Zleci nam kilka zadań związanych z wytropieniem konkretnych gatunków, uśpieniu ich i pobraniu próbek do badań.

Pojawi się również opcja dołączanie do nemsis Harriet, kłusownika Gusa McMiliana. Zadań, które nam zleci, na pewno sami się domyślacie. Od obydwu postaci otrzymamy różne nagrody.

W grze pojawi się również obszerne kompendium wiedzy na temat tropionych zwierząt. Od nas zależy stopień jego udokumentowania. Każdemu z gatunków musimy zrobić zdjęcie, pobrać próbki, co pozwoli na zdobywanie kolejnych rang związanych z klasą postaci.

Rozszerzenie wprowadzi również nowy łuk i ciężki sztucer, w grze swobodnej pojawią się wydarzenia związane z ochroną legendarnych zwierząt (czekają nas pojedynki z kłusownikami) oraz znakowaniem “zwykłych” gatunków.

Na mapie pojawią się też wozy ze skarbami, będące pozostałościami po poprzednich podróżnikach. Rockstar zapowiada również sporo losowych wydarzeń. Do tego cała masa nowych zestawów ubrań, fryzur, gestów, a także przeszło 250 poprawek i ulepszeń w samej rozgrywce ” Red Dead Online”.

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
brakkawy
Użytkownik

Ten tekst “kuje” w oczy. Ortografia, deklinacja… Niski macie poziom wejścia w buty redaktora.

Popularne wpisy

Popularne Gry