Zmien skórke
Logo Polygamii

Ritual - bardzo dziwny Dziki Zachód

Krakowskie studio pracuje nad nową grą - tym razem rzecz dzieje się na dalekim zachodzie.

Studio iFun4All (Serial Cleaner) wypuściła niedawno teaser-trailer nowej gry Ritual.
Będzie to gra akcji w środowisku 3D, osadzona w świecie Weird West, który kojarzyć się może z takimi obrazami jak: “Logan”, “Wild Wild West” (“Bardzo Dziki Zachód”), Fallout: New Vegas. Mieszanka wybuchowa i bardzo kusząca, w końcu nie mamy znowu tak wiele gier łączących klimaty westernu, powieści grozy, fantastyki naukowej i historii alternatywnej.

Teaser idealnie oddaje definicję. Drażni i pobudza apetyt, niewiele ujawnia, ale za to częstuje nas świetną muzyką. Więcej pokazują udostępnione w sieci grafiki, w tym takie, które wyglądają jak zrzuty ekranu z gry.

Głównym bohaterem Rituala jest łowca głów, który dostaje z pozoru proste zadanie – odeskortować do domu dziewczynę. Oczywiście, naraz pojawia się wiele istot, które chcą im tę podróż przerwać. Walka z nimi wymagać będzie nie tylko refleksu i zręczności, ale też tęgiej głowy. Istotne bowiem będzie używanie pułapek, wspomagających bohatera mikstur, odpowiedniej broni i amunicji. Co więcej, mapa nie będzie zwykłą płaską przestrzenią – będziemy konstruować barykady i wykorzystywać ułożenie terenu.

Dodatkowo iFun4All wykorzystało technologię real-world data (RWD), umożliwiającą wykorzystanie danych ze świata rzeczywistego tak, by miały one wpływ na rozgrywkę, czyli np. zmianę trybu dnia i nocy skorelowaną z naszym zegarem (jak to miało miejsce w Serial Cleanerze). Z punktu widzenia gracza aspekty korelacji robią wrażenie proceduralnie generowanego świata, ale tak naprawdę wiele czynników zależy od danych ze świata rzeczywistego. Chciałabym móc powiedzieć coś więcej o tej technologii w kontekście Rituala, ale musicie uzbroić się w cierpliwość.Gra pojawi się w drugiej połowie 2018 roku na PC, a możliwe, że później zawita też na inne platformy. Przeznaczona jest dla jednego gracza.

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Redaktor

Zainteresowałaś mnie, wydaje się kuszące. Szkoda, że dopiero za kilka miesięcy, ale będę przyglądał się grze.

Popularne wpisy

Popularne Gry