Zmien skórke
Logo Polygamii

Return of the Obra Dinn - jeszcze tej jesieni

Klimatyczna podróż na pokład XIX wiecznego okrętu, na którym chyba straszy...

Nowa gra Lucasa Pope’a pt. Return of the Obra Dinn, została zapowiedziana jakieś cztery lata temu. Jego poprzedni tytuł, Papers, Please, Marcin Kosman podsumował następującymi słowami: “to najlepsza wycieczka na wschód tego lata”:

Niepozorna, ważąca ledwie 30 MB gra stworzona przez Lucasa Pope’a ma w sobie emocje, których często na próżno szukać w wielogigabajtowych hitach.

Jest to zresztą tytuł, do którego po latach często się nawiązuje (jak to chociażby miało miejsce w Not Tonight, którą oceniał Krzysztof Tomicz w niedawnym wideo).

Return to the Obra Dinn pójdzie w stronę bardziej klasycznych gier przygodowych z detektywistycznym zacięciem. Głównym bohaterem będzie inspektor, który musi rozwikłać zagadkę okrętu Obra Dinn. Statek kupiecki w 1802 roku opuścił wybrzeże Londynu i wyruszył w stronę Przylądka Dobrej Nadziei. Ale nie dotarł do portu przeznaczenia. Kiedy wszyscy zdążyli spisać go na straty, statek nieoczekiwanie pojawił się w porcie, tylko pięć lat później. Na jego pokładzie nie było żywej duszy…

A jak wygląda najnowszy zwiastun?

W produkcji nie zabraknie elementów niesamowitych m.in. pod postacią kompasu, który pokazuje ostatnie minuty życia marynarzy. Uwagę zwraca też nietypowa, minimalistyczna szata graficzna. Bardzo liczę zwłaszcza na to, że dedukcja będzie mocną stroną tego tytułu. Nie przepadam za grami przygodowymi, w których przepatrywanie każdej piędzi ziemi i centymetra sześciennego ściany jest kluczem do sukcesu. Po ostatniej bardzo udanej przygodzie z Lamplight City, które udowodniło, że można jeszcze w tych czasach zrobić doskonałą grę detektywistyczną z zagadkami nie urągającymi inteligencji gracza, jestem wyczulona na tego typu tytuły.

Grę można już dodawać do listy życzeń na Steamie.

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
2 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Użytkownik

Dobrych przygodówek nigdy za wiele, ale nie pojawi się pewnie za szybko. Szkoda, ale jeśli dostaniemy coś podobnego, pod względem… nie wiem, głębi fabularnej, to z chęcią poczekam.

PentaStar
Użytkownik

Autor doświadczony w kwestii niesztampowych gier, tylko ten styl graficzny – z jednej strony ciekawy, ale z drugiej może się okazać dosyć męczący.

soulsonist
Użytkownik

Kiedys ogladalem vlog autora o powstawaniu tej gry, jak przez 4 godziny siedzial nad sekwencja otwierania drzwi do kajuty, fenomenalna sprawa I chocby za to sprawdze

Popularne wpisy

Popularne Gry