Zmien skórke
Logo Polygamii

RemasterStation 4, czyli wszystkie zaprezentowane dziś, odświeżane na PS4 klasyki w jednym miejscu

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, aż trzy ostatnie części WipEoutów, Patapon, LocoRoco, PaRappa the Rapper i nie tylko. Już wiemy dlaczego PlayStation Experience ma skrót PSX.

WipEout HD, WipEout HD Fury i WipEout 2048 składa się na wydanie Omega Collection. Ze wsparciem technicznych fajerwerków PS4 Pro, choć nie wszystkie gry będą równe. Nawet w opisie trailera na YouTube Sony zastrzega, że wsparcie konkretnych rozdzielczości zależy od gry. HDR-a dostaną wszystkie części, podejrzewam jednak, że wywodzący się z PS Vity WipEout 2048 nie doleci do 4K. Pozostałe części mogą tę rozdzielczość osiągać, gra będzie mieć wszak dynamiczna rozdziałkę. Ale to szczegół, bo przy tej prędkości i tak nic nie widać. Ale za to słychać, zapowiedź połączenia klasycznych utworów z nowymi wydaje się więc więcej niż interesująca. Premiera latem 2017.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy zapracował sobie na dedykowany wpis. Na imprezie pokazano całkiem sporo fragmentów gry, znamy też kilka szczegółów technicznych. Po nie zapraszam do wspomnianego wpisu. To jeden z ważniejszych remasterów od Sony. To znaczy Activisin, ale dla Sony. Acti ma prawa do Crasha, ale raczej nie do pierwszych trzech części.

PaRappa The Rapper Remastered. Czy trzeba coś tu więcej dodawać? Może tylko to, że na PS Store znajdziecie demo gry. Pod koniec trailera jest też wzmianka o Patapon i LocoRoco. Sony nie patyczkuje się i odświeża wszystkie swoje ważne marki jak leci. Ważne. Gdzie jest Killzone?! Najlepiej Killzone 2? Tego niestety zabrakło.

W tym przypadku remaster potrzebny jest nie tylko dla ładniejszej grafiki (na PS4 Pro i TV UHD w 4k), ale też po prostu wygodnej gry. Jak zauważył znajomy youtyber na Twitterze.

Pojawił się za to odświeżony do 1080p i 60 klatek na sekundę Ultimate Marvel vs. Capcom 3. Dostępny na PS Store od dziś. Jako przekąska przed pełnoprawną kontynuacją, Marvel vs. Capcom: Infinite. Sony ładnie sobie radzi z Capcomem od premiery Street Fightera V. Szkoda tylko, że sam Street Fighter tak dobrze sobie nie radzi…

Windjammers to kolejna wyciągnięta z szafy rzecz. Na PS4 i PS Vitę. Nie pytajcie.

Tuż przed PSX 2016 pokazano też wideo z Full Throttle Remastered, czyli kolejnej odświeżanej przygodówki Double Fine. Tomek Kutera na naszych łamach ładnie ostatnio napisał, co sądzi o takich odświeżeniach.

Znana z PS2 Yakuza Kiwami, gruntownie odświeżona, też pojawi się na PS4.

Paweł Olszewski

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
3 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MoszeUsz
Użytkownik

Liczba tych remasterów sugeruje, że ludzie faktycznie to kupują. Zawsze mnie to dziwiło.

Popularne wpisy

Popularne Gry