Zmien skórke
Logo Polygamii

Remaster Dark Souls zapowiedziany jeszcze dzisiaj? Trylogia na Switcha w produkcji?

Plotki. Ale jedne z tych, które słyszano od dawna i zdają się potwierdzać.

Nie tak dawno temu byłem mocno rozbawiony plotkami o remasterze Dark Souls. Po co, skoro na Xboksie One gra jest we wstecznej kompatybilności? Nie brzmiało to jak sensowny biznes. Ale po drodze okazało się, że będący w tej samej sytuacji Burnout Paradise zostanie odświeżony na PS4 i Xboksa One. A przecież wcześniej plotkowano już o Soulsach, wszystkich trzech, na Switchu…

Okazuje się, że wszystko rozbija się o noworoczne Nintendo Direct. Posiadacze Switcha buzują, bo firma droczy się z nimi w swoich kanałach społecznościowych, wciąż nie ujawniając daty. Ale jeśli idzie o branżowe plotki, nie ma lepszego serwisu niż Kotaku.

A tam czytamy, że Nintendo Direct zostanie zapowiedziane jeszcze dzisiaj, a nadane niedługo później. Wisienką na torcie prezentacji tegorocznych gier na Switcha ma być właśnie remaster Dark Souls. Wytropiony dziś rano, choć internet powinien już nauczyć każdego, że nie warto wierzyć niepodpisanym zdjęciom.

Ale Laura Kate Dale z Kotaku dodaje, że niedługo po zapowiedzi na Nintendo Direct, okaże się (oczywiście), że remaster zmierza też na PC, PS4 i Xboksa One. A jedną z nowinek ma być rozszerzenie sieciowych sesji do sześciu osób. Dale pisze też, że plany przeniesienia całej trylogii na Switcha też są prawdziwe.

Premiera remastera wydarzy się ponoć w maju.

I fajnie. Zapytacie pewnie – czemu nie remaster Demon’s Souls, ale odpowiedź na nie jest prosta. Demony należą do Sony. Więc ewentualne odświeżenie nie mogłoby trafić na inne platformy. A mi wciąż wydaje się, że sercem pomysłu jest przeportowanie Soulsów na Switcha.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Naars
Użytkownik

My body is ready and so is my Switch.

Popularne wpisy

Popularne Gry