Zmien skórke
Logo Polygamii

Remaster Dark Souls na Switcha nie ukaże się zgodnie z planem

Czekaliście tylko na niego? No to pech.

Wszyscy dobrze wiemy, że w całej tej historii z remasterami pierwszego Dark Souls chodzi tak naprawdę tylko o jedno. I nie jest to wersja na PS4, Xboksa One czy PC. Najbardziej wyczekiwane jest wydanie na Switcha. Ono bowiem przyniesie nie tylko usprawnienia w grafice czy płynności działania (pod tym względem będzie akurat gorzej niż na pozostałych konsolach). Przyniesie zmianę samej filozofii grania.

Tak przynajmniej mówią mi ludzie, którzy dużo grają w Dark Souls, ja nie wiem, brak mi wytrwałości czy coś (chociaż w “trójkę” kilkadziesiąt trochę pograłem). I jestem skłonny im uwierzyć. Przenośne Dark Soulsy mają w sobie coś kuszącego, przewrotnego niemal. Gra tak mocno zaprojektowana pod to, by absorbować całkowicie, że w swojej oryginalnej wersji nie pozwala nawet na zrobienie pauzy, w środkach transportu publicznego czy w poczekalni u lekarza… Ma to w sobie coś niemal ze sportu ekstremalnego (chociaż, jak słusznie wytknięto mi w komentarzu do tej wiadomości, na Switchu pauza będzie, więc jednak trochę mniej).

Niestety, na to niesamowite doznanie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Bandai Namco ogłosiło, że wersja Dar Souls Remastered na Nintendo Switcha nie ukaże się, tak jak planowano, 25 maja, wraz z wydaniami na pozostałe platformy. Gracze będą na nią musieli poczekać do bliżej niesprecyzowanego “lata”.

Nowa data wydania daje odpowiedzialnemu za grę zespołowi czas na zapewnienie, że gracze na Nintendo Switchu będą w stanie w pełni docenić doświadczenie Dark Souls gdziekolwiek i kiedykolwiek, dzięki wyjątkowej przenośnej naturze konsoli Nintendo Switch.

Skomentował wydawca. Czyli dostają więcej czasu, bo potrzebują więcej czasu. Jednocześnie Bandai Namco podkreśla, że to opóźnienie nie ma wpływu na pozostałe wersje gry.

Dominik Gąska

 

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MrZelda
Użytkownik

Trochę się czepiam, ale wersja na Switcha będzie pierwszą, która pozwoli na pauzowanie gry w dowolnym momencie, więc sesja w autobusie nie powinna sprawiać problemów.

No cóż, na majowe zakupy miały się składać Dark Souls i Donkey Kong, zamiast tego będzie Donkey Kong i Hyrule Warriors.

iydem
Użytkownik

Pauza pauzą, ale nie zapominajmy że sławny juz “brak pauzy” zasadniczo wynika z sieciowej natury soulsów. Ciekawe jak to będzie rozwiązane w przypadku wersji przenośnej, o ile elementy typu wiadomości, plamy krwi mogę sobie wyobrazić przy niestabilnym łączu, to juz inwazji niespecjalnie.

trackback

[…] на твит одного из игроков, написанной разработчиками. Непрерывное перемещение портативной визита в Lordran начинало утомлять. Но уровень hype’у после Nintendo Direct с […]

Popularne wpisy

Popularne Gry