Zmien skórke
Logo Polygamii

Red Dead Redemption 2 przesunięte na październik

Gra Rockstara jednak nie ukaże się wiosną.

26 października 2018 – to nowa data wydania Red Dead Redemption 2. Rockstar poinformował o niej na swojej oficjalnej stronie. Firma dodała, że przyczyną opóźnienia jest, jakżeby inaczej, chęć lepszego dopracowania i dopieszczenia gry. Tych kilku miesięcy oczekiwania dłużej mamy zdaniem jej przedstawicieli nie żałować.

Szczerze dziękujemy wam za waszą cierpliwość i mamy nadzieję, że kiedy zagracie w Red Dead Redemption 2, zgodzicie się, że warto było poczekać. Nie możemy się też doczekać, aż ujawnimy przed wami znacznie więcej nowych informacji w ciągu najbliższych tygodni.

Można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu firmy.

Gra, zapowiedziana pod koniec 2016 roku, według pierwotnego planu Rockstara miała się ukazać w drugiej połowie 2017. W maju 2017 ogłoszono, że to się nie uda, a premiera została przełożona na wiosnę 2018. Również wtedy jako jej powód podawano konieczność lepszego dopracowania gry i zapewnienia użytkownikom PS4 i Xboksów One jak najlepszych doświadczeń. Teraz dowiadujemy się, że i tego terminu nie uda się dotrzymać. Pozostaje nadzieja, że “do trzech razy sztuka” i październikowa data okaże się ostateczną.

Oczywiście ostatecznie i tak nie ma to znaczenia. Bo nawet jeżeli gra ukaże się jeszcze później, to przynajmniej mamy pewność, że faktycznie będzie warto czekać. Rockstar przez lata swojej pracy wyrobił sobie taką renomę, że trudno się spodziewać, by mógł pod tym względem zawieść. A utrzymywanie jej przez wysoką jakość gier oznacza, że opóźnienia należy traktować jako coś normalnego.

Wystarczy przypomnieć, że podobna sytuacja spotkała poprzedni hit Rockstara – GTA V. Gra początkowo miała się ukazać w połowie 2013 roku, ostatecznie trafiła do sprzedaży we wrześniu tego samego roku. Wersja pecetowa, która miała się ukazać wraz z wydaniem na PS4 i Xboksa One w listopadzie 2014, została z kolei przesunięta na kwiecień 2015.

Wszystkie te opóźnienia oczywiście irytowały część graczy w momencie, gdy były ogłaszane, ale koniec końców mało kto o nich pamięta. A GTA V pozostaje świetną grą, swoją drogą wciąż bijącą rekordy sprzedaży. Oczekiwania w stosunku do Red Dead Redemption 2 są więc olbrzymie, i to zarówno po stronie graczy, jak i z pewnością wydawcy. Nic dziwnego, że woli on trochę poczekać, jeżeli ma to pomóc w ich spełnieniu.

Nie pozostaje nam więc nic innego niż cierpliwość. Na osłodę złych wiadomości Rockstar opublikował kilka nowych screenshotów z gry. Nie jest to wiele, ale bierzemy, co dają. Kilka z nich możecie zobaczyć w tej wiadomości, resztę – w informacji na wspomnianej już oficjalnej stronie gry.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lubiemajonez
Gość
lubiemajonez

“…nawet jeżeli gra ukaże się jeszcze później, to przynajmniej mamy pewność, że faktycznie będzie warto czekać. Rockstar przez lata swojej pracy wyrobił sobie taką renomę, że trudno się spodziewać, by mógł pod tym względem zawieść.”

Oj może zawieść, i to jeszcze jak.

https://www.vg247.com/2017/12/01/the-president-of-take-two-interactive-does-not-view-loot-boxes-as-a-form-of-gambling/

Patryk Fijałkowski
Użytkownik

No nie jest to najmocniejszy plot twist tej branży. 😀

mcklop.
Użytkownik

Czy GTAV takie świetne? Polemizowałbym. Po kilkudziesięciu godzinach na dwóch platformach stwierdziłem, że nie bardzo. A nacisk na sharkcards w piątce pozwala martwić się o to, czy single player RDR2 nie straci na rzecz multi.

Bartosz Stodolny
Administrator

“Po kilkudziesięciu godzinach na dwóch platformach stwierdziłem, że nie bardzo.”

Ale kilkadziesiąt godzin grałeś, więc chyba jednak dobre 🙂 A poważnie, to w pełni rozumiem, bo mam tak samo ze Skyrimem. To jest dla mnie niesamowicie płytka gra i największe oszustwo otwartych światów w grach wideo, ale… ale 90 godzin po tych kryptach biegałem.

JohnStar
Użytkownik

Ja Chce Rozchodniaczka;(…….Jak ja mam pracować teraz skoro go nie ma….Jak zacząć dzień:(…..Pozdrawiam !:)