Realizm w Ognisty Podmuch: Fire Captain

Realizm w Ognisty Podmuch: Fire Captain02.03.2005 10:37
Materiały prasowe

Ognisty Podmuch: Fire Captain to dynamiczny RTS z elementami symulacji. Gra w unikalny sposób pozwala graczowi wcielić się w dowódcę akcji i bohaterskiego strażaka zmagającego się z żywiołem.

Twórcy, chcąc stworzyć najwierniejszą symulację działania straży pożarnej, podczas tworzenia gry współpracowali z zawodowymi strażakami, obserwowali ćwiczenia i prawdziwe akcje różnych jednostek pożarniczych.

W Ognisty Podmuch: Fire Captain, gracze znajdą:

Interaktywny, realistycznie przedstawiony ogień i dym.

Ognisty Podmuch posiada zaawansowaną symulację rozprzestrzeniania się ognia i dymu, uzależnioną od środowiska i struktury urbanistycznej terenów na których prowadzona jest akcja. Ogień zachowuje się dokładnie tak jak w przypadku prawdziwych pożarów. Inaczej palą się materiały stałe, łatwopalne ciecze i gazy. Płomienie w mieście mogą przemieszczać się np. kanalizacją wywołując ekslozję nagromadzonych pod ziemią gazów. Symulowane są między innymi zjawiska samozapłonu i ognistego podmuchu. Dym przemieszcza się szybami wentylacyjnymi i uchodzi otwartymi oknami. Brak skryptowanych akcji sprawia, że rozwój pożaru staje się często zjawiskiem niekontrolowanym i wymaga od strażaków pełnego poświęcenia!

Zarządzanie jednostkami ratunkowo-gaśniczymi.

Dzięki Ognistemu podmuchowi dowiesz się jaki wpływ na przebieg akcji gaśniczej mają: czas reakcji, liczebność załogi, zasoby techniczne oraz środowisko, w którym rozgrywa się akcja. Jako dowódca akcji ratunkowej, będziesz musiał zaplanować akcję zarówno ze strony logistycznej (zapasy wody, piany, liczba ludzi, pojazdy) jak i ze strony organizacji jednostek w terenie.

Niektóre pojazdy wymagają łatwego dostępu do źródła ognia. Dzięki specjalistycznym maszynom, będziesz mógł usunąć przeszkody, tak aby ułatwić strażakom zajęcie strategicznych pozycji. Do miejsc gdzie niemożliwe jest przedarcie się drogą lądową należy wysłać łódź lub śmigłowiec.

Strategie i techniki gaszenia pożarów.

W Ognistym Podmuchu gracz jest zmuszony do błyskawicznego podejmowania trafnych decyzji podobnie jak zawodowi strażacy i ratownicy. W akcjach ratunkowych bardzo często zdarzają się niespodziewane zwroty. Należy wtedy zachować bezwzględny spokój i zastosować odpowiednią strategię. Niedostosowanie sposobu działania do warunków panujących na miejscu akcji może prowadzić do niepotrzebnych strat a nawet klęski w walce z żywiołem.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)