Zmien skórke
Logo Polygamii

PUBG z rekordową sprzedażą w 2017 roku

Sama informacja nie jest zaskakująca, ale skala tak czy inaczej robi wrażenie.

To, że PlayerUnknown’s Battlegrounds to najbardziej kasowa gra na PC ubiegłego roku, nie powinno dziwić nikogo, kto choć trochę interesuje się elektroniczną rozrywką. Sieciowa strzelanka, która wprowadziła do świata gier rozgrywkę w stylu Battle Royale, miesiąc w miesiąc jest tematem newsów i źródłem fascynacji kolejnych fal graczy.

Co innego jednak się domyślać, a co innego poznać rzeczywiste liczby. A te są imponujące. Jak wynika z raportu firmy analitycznej SuperData, PUBG w ciągu 8 miesięcy od swojej premiery zarobiło 712 milionów dolarów, sprzedając ponad 30 milionów egzemplarzy.

PlayerUnknown's Battlegrounds

Drugi w zestawieniu Overwatch osiągnął wynik aż o 332 miliony dolarów słabszy (382 miliony). Trzeci był Counter-Strike: Global Offensive z 341 milionami. W zestawieniu znalazła się również jedna gra single player – było to Divinity: Original Sin 2 z wynikiem 85 milionów dolarów (ha, czyli izometryczne RPG mogą być kasowe!).

Co jeszcze bardziej zadziwiające, ze swoją sprzedażą PUBG odpowiedzialne jest za aż 12 proc. całkowitych przychodów z gier na PC w minionym roku. A warto też pamiętać, że gra radzi sobie równie dobrze na Xboksie One. W ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży na tej platformie trafiła do 3 milionów graczy.

Czyli, co tu dużo mówić, meczyk wygrany, kurczak podany (jak podobno brzmi w polskiej wersji informacja wyświetlana zwycięzcy, nie grałem, poprawcie mnie, jeśli się mylę ;)).

Dominik Gąska

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o