PSP dla brytyjskiej marynarki

PSP dla brytyjskiej marynarki01.12.2009 11:20
Michał Stopa

We wczorajszym reportażu gazety The Times możemy przeczytać, że Marynarka Królewska Wielkiej Brytanii wydała swoim żeglarzom konsole PlayStation Portable, aby będąc na morzu mogli... się uczyć. Celem tego programu ma być umożliwienie personelowi uczenia się na odległość i ułatwienia nauki w miejscu pracy.

Dla konsolek zostały przygotowane specjalne zestawy z materiałem w formie do czytania i słuchania oraz z testami sprawdzającymi wiedzę, które będzie można przeprowadzać w ciasnych kabinach statków wojennych. Sam program natomiast został opracowany z pomocą brytyjskiej szkoły marynarki wojennej w Hampshire, a jego ostatecznym skutkiem ma być ograniczenie ilości studentów oblewających testy powtórkowe. Chwilowo program obejmuje tylko personel techniczny, w większości inżynierów, od których wymaga się zaawansowanej wiedzy z zakresu matematyki i fizyki, jednak jeśli program okaże się sukcesem, może zostać poszerzony na resztę obsługi.

Co ciekawe, żeglarze będą mogli również grać na nich w gry, gdyż admirałowie zadecydowali, aby nie wyłączać obsługi napędu UMD. Jak powiedział Komandor Podporucznik Mark Williams:

"Uznaliśmy, że jeśli nie wyłączymy w nich napędu, będą lepiej o nie dbać. Poza tym, są przecież inżynierami technicznymi i prawdopodobnie sami by je naprawili".

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)