Zmien skórke
Logo Polygamii

PS4 przejmuje kolejne pecetowe produkcje! Z komputera na konsolę z Playstation Experience

Właściciele PS4 raczej nie zginą z braku gier. Również jeżeli chodzi o tytuły, wcześniej zapowiadane tylko na PC.

Jak dowiedzieliśmy się podczas Playstation Experience, wśród gier, które w najbliższym czasie ukażą się na PS4, będzie również kilka tytułów wcześniej wyłącznie pecetowych. „Ukażą w najbliższym czasie” to właściwie trochę nieprecyzyjnie powiedziane – część z nich dostępna jest bowiem już teraz.

Strafe dla fanów strzelanek z dawnych lat

Wydania na PS4 doczeka się klasyczna aż do bólu strzelanka Strafe. Czym się charakteryzuje, poznać można już po nazwie – jest to FPS taki, w jakie graliśmy w latach 90. Z szybką akcją, mnóstwem wrogów i, tak, krążeniem wokół nich w kółko. „Ale chwila”, spytacie, „czy właśnie tegoroczny Doom nie powrócił już świetnie do tej tradycji”? Nie, odpowiem, bo jeszcze nie grałem w Dooma (tak, wstyd). A poważniej – może i powrócił, ale więcej nie zaszkodzi, prawda?

Niestety, data premiery gry nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że ukaże się ona w 2017 roku. Wygląda na to, że będzie dla PS4 konsolowym exclusivem (być może tylko przez jakiś czas). Poza tym ukaże się rzecz jasna na PC.

Surgeon Simulator: Experience Reality na PS VR

Surgeon Simulator to jedna z najbardziej dziwnych a jednocześnie fascynujących gier, dostępnych w tej chwili na PC. Wraz z wersją Experience Reality gra trafi również na Playstation 4 – i, co warte podkreślenia, na gogle wirtualnej rzeczywistości Sony. Wraz z tym wydaniem pojawią się nowe tryby rozgrywki, zmodyfikowano również sterowanie. Oczywiście wciąż ma być ono trudne (dzięki czemu śmiechowi z kolejnych głupich pomyłek nie będzie końca…).

Również możliwości gracza nieco się zwiększą dzięki opcji wykorzystania dwóch Move’ów. Pytanie, czy zwiększą się możliwości skutecznego operowania, czy raczej siania destrukcji… Alternatywnie do obsługi gry wykorzystać można również zwykłego pada. Surgeon Simulator: Experience Reality dostępny jest w sklepie Playstation już teraz. Cena – 84 złote.

Mother Russia Bleeds dla „kanapowców”

Jeżeli brakuje wam gier do wspólnego grania przed jednym telewizorem ze znajomymi, odpowiedzią może być Mother Russia Bleeds. Ta pikselowa „chodzona bijatyka” dostępna jest na PC od początku września, a teraz można ją kupić również na PS4. Tak, to kolejny tytuł, w przypadku którego data zapowiedzi pokryła się z datą wydania (to bardzo chwalebna praktyka). Tytuł oferuje rozgrywkę do 4 osób naraz. Cena – 54 złote.

Dreadnaught, by ruszyć tam, gdzie żaden człowiek, etc.

Symulator kosmiczny od studia Yager, od kwietnia dostępny na PC w formie zamkniętej bety, również trafi dodatkowo na PS4. Twórcy zapewniają, że na nowej platformie spodziewać się można tej samej „taktycznej walki” i „wybuchowej akcji” co w wersji komputerowej. Obiecują również elementy, przygotowane z myślą wyłącznie o konsoli – szczegóły na ich temat poznamy jednak w przyszłym roku.

Podobnie sama gra ukazać ma się w 2017. Tymczasem właściciele PS4 mogą się zapisywać do beta testów konsolowej wersji gry.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o