PS3 wciąż nie pokazała wszystkiego

PS3 wciąż nie pokazała wszystkiego30.12.2009 11:00
Jakub Jatkiewicz

Coraz częściej deweloperzy chwalą się tym, że wykorzystali już pełną moc PlayStation 3 czy też Xboksa 360, jednak Evan Wells z Naughty Dog wypowiada się na ten temat w zupełnie innym tonie.

Zdaniem Wellsa z PlayStation 3 można jeszcze wiele wyciągnąć, a Naughty Dog zamierza kontynuować prace na tej konsoli jak długo się tylko da, jeszcze przez 5 a nawet 6 lat:

"Chciałbym kontynuować pracę na PlayStation 3 przez następne 5, 6 lat... Sądzę, że wciąż można z niej wiele wyciągnąć. Tak naprawdę nie czujemy się ograniczeni przez sprzęt, chodzi raczej o długość dnia i to jak szybko chcemy wydać naszą następną grę".

Wells podzielił się także przemyśleniami na temat obecnej generacji konsol, która jest bardzo korzystna zarówno dla graczy jak i deweloperów:

"Deweloperzy zyskują, ponieważ kontynuują wykorzystywanie wszystkich swoich inwestycji w obecną generację. Nie muszą uczyć się nowego sprzętu, przebudowywać swoich narzędzi i renderować potoków aby je wspierać. W przyszłości widzę zatem jedynie zwiększanie się sprzedaży oprogramowania, tak więc mam nadzieję, że twórcy konsol w najbliższym czasie nie będą czuli potrzeby wydawania nowych platform".

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)