Zmien skórke
Logo Polygamii

Przy minus czterdziestu stopniach myślisz już tylko o przeżyciu - godzina rozgrywki z Frostpunka [wideo]

Budowa schronienia, zbieranie surowców, walka o przetrwanie i zarządzanie społecznością ostatnich ocalałych - tak najszybciej można streścić rozgrywkę najnowszej produkcji 11 bit studios. Ale po co streszczać, skoro można zobaczyć ją w całości?

Oto sam początek przygody, która na pierwszy rzut oka wygląda jak kolejny symulator budowy miasta. O Frostpunku trudno jednak mówić jedynie pod kątem mechaniki – twórcy This War of Mine już raz pokazali, że nawet stosunkowo prosty pomysł na grę może być zrealizowany tak, że będziemy o nim pamiętać jeszcze długi czas po ostatniej rozgrywce. Podobnie jest tym razem, gdzie mechaniki tzw. city buildera i survivalu połączono z wyborami moralnymi.

Powyższe miał też okazję ogrywać Patryk na Gamescomie.

Pełno we Frostpunku takich szczegółów, scalających bezduszne planowanie z dusznym strachem o każde pojedyncze życie. Napisałbym, że po tym godzinnym demie nie mogę doczekać się pełnej wersji, ale to nie takie proste, bo przecież to nie będzie przyjemnie spędzony czas. Ale będzie to na pewno poruszające doświadczenie, które można znaleźć zaledwie w garstce tekstów kultury.

Tutaj znajdziecie całą zapowiedź Patryka, jeżeli preferujecie formę tekstową.

Krzysztof Tomicz

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Ja już przy minus dziesięciu myślę o przetrwaniu.

Avalanc
Gość

Podoba mi się gra, fajnie że jest materiał gdzie można zobaczyć jak wygląda rozgrywka w tak wczesnej fazie. Zapowiada się interesująco. Z początku myślałem, że jest mało rozbudowane i już wspomniane w materiale Settlers było bardziej skomplikowane, ale te prawa i odkrywanie nowych technologii daje nadzieję na więcej.

To było nagrywane żywcem na Gamescom, czy na spokojnie w domu?

Lord Bart
Użytkownik

Fajne, długie nagranie. Trochę mało oryginalnie mi to wygląda (w porównaniu do TWOM), ale pewnie zakupię siłą rozpędu.

Popularne wpisy

Popularne Gry