Zmien skórke
Logo Polygamii

Przez tyle lat nie było gier w świecie Shadowrun, a nagle wszyscy chcą je robić

Dopiero co sukcesem zakończyła się kickstarterowa zbiórka na Shadowrun Returns, a już pojawiła się kolejna. Tym razem chodzi jednak o grę MMO.

Przypomnijmy: Shadowrun to niezwykły świat, początkowo pomyślany głównie z myślą o papierowym RPG. To cyberpunkowa przyszłość zaludniona jednak przez stworzenia znane z kanonu fantasy. W wielkich, opanowanych przez korporację miastach można więc natknąć się na gang orków albo smoka. I tak dalej.

Przez lata powstało kilka gier w tym uniwersum, jednak ostatnio marka została zapomniana. Powróciła do życia dzięki Kickstarterowi – jak już wspominałem, udało się uzbierać fundusze na Shadowrun Returns, RPG dla jednego gracza.

Na tym samym serwisie pojawiła się jednak kolejna zbiórka na grę osadzoną w tym świecie. Tym razem chodzi o Shadowrun Online, które miałoby być przeglądarkowym, darmowym MMO stworzonym na silniku Unity.

Za tę produkcję odpowiada studio Cliffghanger Productions, które wcześniej stworzyło już Jagged Alliance Online. Pytaniem otwartym pozostaje, czy jest to faktycznie powód do dumy.

Jeśli chcecie się dołożyć do Shadowrun Online, to możecie to zrobić tutaj. Potrzeba 500 tysięcy dolarów, na koncie na razie jest niecałe 60 tysięcy. Do końca akcji zostało jeszcze 26 dni.

Tomasz Kutera

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o