Zmien skórke
Logo Polygamii

Przekopałam Kickstartera i znalazłam takie oto gry planszowe

A do nich jeszcze tylko świece i herbata.

Zamiast jednego artykułu o kolejnej grze na licencji znanego uniwersum, ale z mechaniką żywcem skopiowaną z Talismana bądź Dungeoneera, postanowiłam zebrać w jednym miejscu kilka interesujących kampanii. Wybrałam te, które jeszcze nie zostały wydane, czyli jest czas, by je wesprzeć, ale z drugiej strony już zebrały odpowiednią sumę. Celowałam też w nowe tytuły, a nie kolejne edycje czy dodatki do znanych gier (poza jednym wyjątkiem). Co ma nam dziś do zaoferowania Kickstarter?

Shadow Tactics – the Board Game – na licencji tytułu stworzonego przez Mimimi Games (recenzję Bartka znajdziecie tutaj), to taktyczna gra szpiegowska, w którą będzie mogło zagrać od 2 do 6 graczy. Wcielimy się w grupę ninja, zaś jedno z nas przejmie rolę Daimyo, dysponującego przeważającymi siłami. Gra rozpisana jest na misje zebrane w ramach jednej kampanii. Rozgrywka przypomina Descenta albo rewelacyjne Star Wars: Imperium Atakuje.

Onimaru – pozostańmy jeszcze w Japonii. Onimaru to gra kooperacyjna o prostej mechanice – sprzymierzamy się z innymi graczami w walce przeciwko potężnym demonom. Zwraca jednak uwaga ciekawa szata graficzna (zwłaszcza kompaktowe karty postaci, do których można podczepiać karty i żetony, a nie kłaść obok albo trzymać w dłoni) oraz szerokie możliwości rozwijania bohaterów – uniki, specjalne umiejętności i ataki oparte na współczynniku zwanym Furia.

Suburbia Collector’s Edition – to tak naprawdę nowa edycja bardzo popularnej gry z 2012 roku (na BoardGameGeek.com zajmuje dość wysoką pozycję). Została jednak udoskonalona, zarówno pod względem mechaniki jak i oprawy, dodano do niej również wygodne pudełka na żetony i karty (których jest całe mnóstwo). Suburbia to strategia ekonomiczna, polegająca ona na budowie i rozwoju miasta, zwiększaniu jego populacji i przychodu.

Rival Restaurants – nie macie Overcooked? Ok, Rival Restaurants nie jest może planszową adaptacją gry, którą tak zachwycają się Krzysiek i Adam, ale też jest o przygotowywaniu jedzenia. I prowadzeniu restauracji. Nastawiona na bezkrwawą, ale wcale przez to nie mniej okrutną rywalizację (zawiera karty akcji, które umożliwiają kradzież składników, przepisów i nasyłanie na rywala hord kosmitów). Gra jest niepozbawiona humoru, a szata graficzna jest bajecznie kolorowa.

A co słychać na naszym polskim podwórku? Co mają w swojej ofercie Rebel, Egmont i inne wydawnictwa? O zapowiedziach niebawem.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
r4dgan
Użytkownik

Warto dodać o grze planszowej “Champions of Nexum” która jest oparta na mechanikach gier typu MOBA i którą zaniedługo będzie można wspierać na Kickstarterze 🙂

MataDor
Użytkownik

Ja jakiś czas temu skusiłem się pierwszy raz na KS. Mianowicie zakupiłem “Escape plan” Lacerdy:
https://www.kickstarter.com/projects/eaglegryphon/escape-plan-by-vital-lacerda-with-artwork-by-ian-o
Uwielbiam planszówki a gry Lacerdy miażdzą (vide Lisboa, Gallerist, Vinhos Deluxe Edition)

Popularne wpisy

Popularne Gry