Zmien skórke
Logo Polygamii

Przeciek Fable 4 to ostatni sygnał, że bardziej wrażliwi powinni zniknąć z sieci do E3

Takie zaskoczenie psują, hultaje.

Oczywiście, wszystko, co przez chwilę istniało w internecie, już dawno zostało usunięte (mówimy tutaj o teaserze/zwiastunie), ale dzielni użytkownicy Reddita zdołali spisać większość informacji. Wygląda na to, że na konferencji Microsoftu zobaczymy w końcu owianą wieloma plotkami kontynuację Fable. Fable 4 albo, zgodnie ze współczesnymi normami, po prostu Fable. Z jednej strony – cudownie, że wracają do tego uśpionego IP, nawet jeśli to już nie Lionhead. Z drugiej – sam powrót może wyjść tak sobie, bo nowa produkcja nie będzie miała w sobie wiele standardowych wyznaczników Fable.

Całkowicie otwarty świat, możliwość zignorowania głównego wątku fabularnego, tryb wieloosobowy, opcjonalna kamera FPP, budowanie własnego miasta, Unreal Engine. Przy tym wszystkim „brak broni palnej” to pikuś. Nie ma zresztą już Albionu lub Aurory. Nowy świat to kraina, która przeżyła apokalipsę i już zaczęła się odbudowywać (stąd średniowieczny klimat). Aby uporać się z klątwą, jaką rzucono na planetę, trzeba będzie też przenosić się w czasie do „prawdziwego” Fable, jak strzelam. Czyli trochę oryginalnej serii, trochę Elder Scrollsów i pewniakowa domieszka współczesnej gry-usługi.

Praca w tej branży zawsze mnie męczy w ostatnim tygodniu przed E3. Zamiast włączyć tryb ciszy radiowej i cieszyć się lub irytować „na żywo”, podczas samych prezentacji, psujemy sobie (my wszyscy, Wy, czytelnicy, również) zabawę, próbując być na bieżąco z nowinkami. Najpierw Square nie potrafiło zachować prezentacji Avengersów w tajemnicy, wczoraj pękła zapora Watch Dogs Legion, dzisiaj kolejne Fable. Uciekajcie, póki możecie. Albo – jeśli należycie do tej części społeczeństwa – szykujcie kreatywne pociski na Microsoft za to, że „niszczą dzieciństwo” wieloosobowym dziwactwem.

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
5 Komentarze
1 Odpowiedzi
6 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sasilton
Użytkownik

Fable 2. Moja jedna z pierwszych gier na Xboxa 360 i jedna z nielicznych którą dobrze wspominam, gdy posiadałem tamtą konsolę.
3 to była trochę kupa.

Niech zrobią z tego luźnego rpga z jakimś systemem zarządzania.
W 2 podobało mi się to, że każda złota moneta do czegoś się przydawała.

MrDraiger
Użytkownik

Mam specjalne miejsce w sercu dla Fable TLC.
Fable 2 to ehh… fajna gierka, słaby Fable. Seria skręciła w złym kierunku.
Fable 3 to paskudztwo.
The Journey przemilczę.

Jak nowy Fable ma być podobny do 2 i 3 to nawet mi nie będzie szkoda, że nie mam xboxa czy pcta do grania.

ClaudeSpeed
Użytkownik

Przeciek z Fable nie okazał się czasem fejkiem? Załączone wideo przypominało Fable, ale było przecież starym demem UE4.

Bartezoo
Użytkownik

To był fake, potwierdzone.

PentaStar
Użytkownik

W Fable bym pograł… Ale takiego bliskiego pierwszej odsłonie. Reszta raczej niech zostanie w lamusie. W każdym razie jest to jakiś punkt konferencji MS, na który można czekać.

Jellycrusher
Użytkownik

Obawiałem się, że mobilka…

Popularne wpisy

Popularne Gry