Zmien skórke
Logo Polygamii

Projekt Terraria: Otherworld anulowany

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów tej niezwykle popularnej gry.

Studio Re-Logic, twórcy Terrarii, zapowiedzieli w 2015 roku spin-off pod tytułem Terraria: Otherworld. W tym roku gra miała mieć premierę, ale niestety, ambicje przerosły studio. Na swoim forum Re-Logic poinformowało, że projekt został anulowany.

Re-Logic podkreśla, że miało jasną wizję tego, jak gra ma wyglądać. Zorientowali się jednak, że to, co do tej pory zrobili, jest dalekie od ich początkowych założeń.

W swoim oświadczeniu pracownicy studia napisali, że wyciągnęli z całej tej historii kilka lekcji. Po pierwsze, na przyszłość będą wstrzymywać się z obietnicami dotyczącymi zawartości gry oraz terminu jej wydania na tak wczesnym etapie. Poza tym chcą uniknąć zlecania części pracy innym studiom (w przypadku Terraria: Otherworld było to Pipeworks). Pozostaje im teraz skupić się na rozwijaniu oryginalnej Terrarii, np. opracowaniu wersji mobilnej i na Stwitcha.

Terraria zwana jest dwuwymiarowym Minecraftem. To niezwykle popularna gra z 2011 roku, która oferuje wielkie możliwości budowania, eksploracji i tworzenia przedmiotów – w pojedynkę albo z innymi graczami. Gra została bardzo wysoko oceniona, również na Polygamii (przeczytajcie recenzję Pawła Kamińskiego). Parę lat po niej pojawił się bardzo podobny, ale urozmaicony o rozwiniętą fabułę i zadania Starbound, nad którym pracował jeden z pracowników Re-Logic, ale Terraria nie zamierza się poddać i wciąż jest rozwijana.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TG1989
Użytkownik

“Terraria zwana jest dwuwymiarowym Minecraftem. To niezwykle popularna gra z 2011 roku, która oferuje wielkie możliwości budowania, eksploracji i tworzenia przedmiotów – w pojedynkę albo z innymi graczami.”
Po raz kolejny powielane są te same głupoty, w terrarii chodzi o rozwój postaci, o wzmacnianiu jej, zdobywaniu co raz lepszego ekwipunku, co jest konieczne do pokonywania coraz lepszych przeciwników i bossów. Budowanie nie jest głównym celem.

kkgp40
Użytkownik

Szkoda, ale coś było na rzeczy, warto zauważyć, że Terraria Otherworld była już raz zresetowana, chyba nawet dokładnie rok temu (kwiecień 2017). Re-Logic nie był zadowolony z prac studia Engine Software, które pierwotnie pracowało nad tą grą, więc przekazali projekt to Pipework Studio (tak jak wspomniane w artykule) z zastrzeżeniem, że najprawdopodobniej wszystko zostanie stworzone od nowa. Re-Logic jest małym studiem, chyba wciąż czują się trochę jak start-up i mają problem z balansem pomiędzy wizją i pomysłami a twardą rzeczywistością. W przypadku projektu pod tytułem “Terraria na Nintendo Switch” oznajmili, iż gra na pewno wyląduje na tej konsoli w 2017… Czytaj więcej »

Popularne wpisy

Popularne Gry