Problemy DJ Hero

Problemy DJ Hero
16.11.2009 17:04
Jakub Jatkiewicz
Jakub Jatkiewicz

Actvision zapowiedziało, że w przyszłym roku czeka na graczy kolejny wysyp gier spod znaku Hero, tymczasem najnowsza odsłona serii, DJ Hero, pomimo solidnej kampanii reklamowej nie radzi sobie dobrze.

Analitycy zaraz po premierze gry przypuszczali, że zainteresowanie ze strony graczy będzie słabe jednak dopiero teraz dysponujemy konkretnymi liczbami. Według danych NPD w październiku na terenie USA sprzedano zaledwie 122 tysiące sztuk gry. Co prawda wyniki uwzględniają tylko 4 dni sprzedaży, ale gra jest dostępna aż na 4 platformach. Dla porównania, Tekken 6 który debiutował w tym samym czasie i również nie dostał się do czołówki rankingów sprzedaży, osiągnął lepszy rezultat tylko na 1 konsoli.

W Wielkiej Brytanii DJ Hero także debiutował poza czołówką i w 2 tygodnie od premiery niektóre sklepy z powodu słabego zainteresowania już przeceniły grę - Asda zmniejszyła cenę aż o 20%. Niestety dla DJ Hero okres świąteczny obfituje w wielkie produkcje i nic nie zapowiada, aby sprzedaż poszła w górę.

fot.: Actvision

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)