Zmien skórke
Logo Polygamii

Poznaliśmy datę premiery Call of Cthulu

Twórcy gry nie boją się wydać jej w dość gorącym okresie.

Wygląda na to, że w pażdzierniku gracze cierpieć będą na kłopot bogactwa. Do bogatej już i tak rozpiski gier (Red Dead Redemption 2, Black Ops 4, Assassin’s Creed Odyssey) dołączyło właśnie Call of Cthulu. Jego wydawca, studio Cyanide, zamieścił na Steamie datę premiery gry. Ta odbędzie się już 30 października.

Produkcję już i tak wielokrotnie przekładano, a obsuwa projektu to już ponad rok, tym bardziej dziwi więc, że Focus Home Interactive nie obawia się o przepadnięcie gry w gąszczu tak ważnych premier. A może po prostu uważają, że to i tak produkt dla specyficznego odbiorcy, w dodatku mocno konkurujący z przyszłorocznym The Sinking City? Obie gry to zaś podobne stylistycznie przygodówki osadzone w podobnej epoce i nawiązujące do twórczości Lovecrafta.

Sprawę morderstwa Sary Hawkins wyjaśnimy zatem jeszcze w tym roku. Call of Cthulu od Cyanide, autorów przygód goblina Styksa, będzie pierwszoosobową przygodówką z perspektywą pierwszoosobową, zagadkami oraz ciekawą mechaniką szaleństwa. Sprawi ona, że trzeba będzie unikać zbyt długotrwałego przebywania w mroku.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
6 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PentaStar
Użytkownik

Lubię Lovecraftowskie opowiadania, ba – świetnie mi się grało w klasycznego RPGa. Dlatego nie ukrywam, że chciałbym, by Cyanide zrobiło tym razem coś więcej niż średniaka z ambicjami.

Simplex
Użytkownik

Przygodówki?

KacperS
Użytkownik

“będzie pierwszoosobową przygodówką z perspektywą pierwszoosobową”
Masło maślane 😀

Complex.
Użytkownik

“będzie pierwszoosobową przygodówką z perspektywą pierwszoosobową”

Przepraszam, chciałem dopytać czy pierwszoosobowa perspektywa na pewno będzie tak pierwszoosobowa jak pierwszoosobowa może być, nie wspominając o części przygodowej.

Bartosz Witoszka
Redaktor

Gra jest na tyle specyficzna, że na pewno znajdzie swojego odbiorcę. Mnie już kupiła.

brzanka
Użytkownik

Zapewniam, Drogi Autorze, że kreatywna frazeologia w rodzaju wyrażenia “gracze cierpieć będą na kłopot bogactwa” to rak językowy o sile rażenia podobnej do wszystkich innych błędów językowych. Stworzyłeś frazeologicznego potwora z przynajmniej dwoma błędami kontaminacyjnymi. Wypisz wymaluj twórcze tłumaczenia PR-ów produktowych. Gdzieś po głowie szwędała Ci się zapewne “klęska urodzaju”, tyle że mało skutecznie. Nie piszę tego, żeby dowalić. Pisze z grzeczną prośbę o poprawienie zanim zainfekowani tu “gracze cierpiący na kłopot bogactwa” zaleją państwową służbę zdrowia. 😉

Popularne wpisy

Popularne Gry