Zmien skórke
Logo Polygamii

Powstaje nowa gra z serii Metro

THQ Nordic ujawniło też, że zmieniają nazwę na Embracer Group.

Dzisiaj dzień upłynie nam pod znakiem newsów powiązanych z THQ Nordic. Przede wszystkim gruchnęła wiadomość, że Volition pracuje nad Saints Row V. Firma uspokoiła nas też po raz kolejny, że Dead Island 2 ma się całkiem w porządku oraz ogłosiła przejęcie praw do TimeSplitters i kilku innych istotnych studiów i marek, o czym przeczytacie w moim newsie sprzed kilku godzin.

A teraz pora na kolejne wieści – tym razem dotyczące Metro.

Podczas konferencji THQ Nordic, której stream można obejrzeć w sieci, szef firmy, Lars Wingefors, wypowiedział się na temat serii Metro. Z jego słów wynikałoby, że 4A Games przygotowuje nam kolejną odsłonę. Przetłumaczyłam ten fragment poniżej (znajdziecie go w minucie 10:20):

Jeszcze w zeszłym kwartale informowałem o nowym kontrakcie, który podpisaliśmy z 4A Games. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, mogąc ich mieć jako zewnętrzne studio działające z Deep Silver. Kontynuują pracę nad marką Metro.

Oprócz tego firma zmienia nazwę. Zarząd proponowanuje nową – Embracer Group, która miałaby wejść w życie 17 września. Wówczas zmieniłaby się też ich strona internetowa. Chęć zmiany tłumaczą tym, że jedna z gałęzi firmy nazywa się THQ Nordic – obok Koch Media/Deep Silver i Coffee Stain – co może być mylące.

Tatiana Kowalczyk

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ZmanieryzowanyTim
Użytkownik

Świetnie, Metro to taka unikalna pozycja, że brak tej marki na rynku były bardzo dotkliwy. Chociaż mam nadzieję, ze w kolejnej odsłonie będą bardziej kreatywni i przestaną kopiować inne tytuły (Dooma, Mad Maksa), zamiast tego skupiając się raczej na tym,z czego ta marka była pierwotnie znana. W Exodusie było tego stanowczo za mało.

No i nowi Święci, same dobre wieści. Ciekawe w którą stronę popchną tę markę, jeśli będą chcieli przebić swoje ostatnie tytuły.

Popularne wpisy

Popularne Gry