Zmien skórke
Logo Polygamii

Powstaje gra w uniwersum Half-Life’a

Ciekawe czy ktoś czeka?

Marka Half-Life praktycznie od zawsze cieszyła się dużą popularnością, oferując graczom nowe podejście do zagadnienia pierwszoosobowych strzelanin i wytyczając ścieżkę dla współczesnych FPS-ów, które oprócz eksterminacja przeciwników zawierały też jakąś fabułę. Patrząc na rozwój całego gatunku ten mały punkt był rewolucyjny, po którym strzelanki nie były już takie same. Podobnie były z drugą częścią, która oferowała zaawansowaną – jak na tamte lata – fizykę obiektów i genialną oprawę graficzną.

Każda kolejna część Half-Life’a przesuwała pewną granicę, dlatego najprawdopodobniej nigdy nie zobaczymy pełnoprawnej “trójki”. Nie jest to jakaś odkrywcza myśl, ale oczekiwania graczy przez te wszystkie lata urosły do niewyobrażalnych rozmiarów i absolutnie nikt nie jest w stanie ich zaspokoić. Dlatego Valve bezpiecznie wyda spin-off skupiony najprawdopodobniej na Alyx, bohaterce znanej z drugiej części.

Na początku tego tygodnia w Internecie pojawiła się informacja, że Valve pracuje nad nowym projektem związanym z Half-Life’m.  Wiadomość była o tyle wiarygodna, że pochodziła z tego samego źródła, które ujawniło DOTA Underlords przed oficjalną zapowiedzią. “Alyx” miała zostać zapowiedziana na tegorocznej gali The Game Awards, ale już wiemy, że pierwsze szczegóły dotyczące projektu poznamy w ten czwartek (21 listopada) o godzinie 19: 00 czasu polskiego. Jak sugeruje grafika, gra ma być dostępna na Steam VR, ale na razie nie wiadomo, czy doczeka się wsparcia dla klawiatury i myszy. Według plotek nie ma to być typowa VR-owa strzelanka, ale nie wiadomo, co to dokładnie oznacza. Tak naprawdę to nic nie oznacza, bo Valve może zrobić z tego przygodówkę point-and-click na VR. I to by było coś – studio, jak przy okazji premier poprzednich odsłon serii, przesunęłoby granice.

Na więcej informacji musimy poczekać do czwartku, ale chyba nikt się nie spodziewał, że o marce Half-Life w ogóle jeszcze usłyszymy.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
2 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Jedno nie dla wszystkich przystępne i atryakcyjne, drugie już w zasadzie nierelewantne, chyba że dla die hard fanów (którzy będą rozczarowani że to nie HL3). #wróżeniezfusów

Simplex
Użytkownik

“Half-Life”, nie “Half Life”.

Popularne wpisy

Popularne Gry