Zmien skórke
Logo Polygamii

Powieści ze świata Dragon Age już dostępne

Wśród nich jedna, niewydana do tej pory w Polsce.

David Gaider, o którym wczoraj pisałem nieco więcej w kontekście zapowiedzi swojej nowej gry, był nie tylko scenarzystą BioWare, który pracował między innymi nad Dragon Age’m czy Neverwinterem, ale również autorem powieści, których akcja rozgrywa się w uniwersum tej pierwszej serii.

“Dragon Age. Powołanie” i “Dragon Age. Utracony Tron” zostały wydane w 2009 roku i są prequelami do pierwszej części gry, Dragon Age: Origins, która ukazała się w tym samym roku. Wyjaśniają one zawiłości świata przedstawionego w grze i doprecyzowują to, co w grze zostało tylko lekko zarysowane. Z kolei “Dragon Age. Cesarstwo Masek” autorstwa Patricka Weekesa skupia się na Celene, Gaspardzie i Brialii, czyli bohaterach znanych z Dragon Age: Inkwizycja.

Wszystkie te trzy książki, wydane przez wydawnictwo Insignis, są już dostępne w Polskich księgarniach (Empik) z oryginalną szatą graficzną i ponownie zredagowane. Warto zaznaczyć, że “Cesarstwo Masek” pojawi się w Polsce po raz pierwszy, więc to doskonała okazja, by nadrobić zaległości i umilić sobie oczekiwanie na Dragon Age’a 4, który mimo problemów BioWare powstaje i ma ukazać się 2021 roku.

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry