Zmien skórke
Logo Polygamii

Polskie This War of Mine już trafiło na torrenty. Twórcy... rozdali piratom darmowe klucze

Czy już kiedyś mówiłem, że ubóstwiam warszawskie studio 11 bit?

Opowiadająca o cywilach w czasie wojny gra This War of Mine miała premierę kilka dni temu. Nie musiało minąć wiele czasu, by jej piracka wersja trafiła na torrenty. I co zrobili twórcy? Zaczęli rwać włosy z głowy? Złorzeczyć na piratów? Liczyć straty? Otóż nie, zrobili coś zupełnie innego.

Rozdali piratom legalne klucze.

Na jednej z pirackich stron, gdzie gra była komplementowana, pojawił się jeden z pracowników 11 bit studios. “Naprawdę miło nam słyszeć, że podoba wam się nasza gra“, napisał. “To dowodzi, że było warto spędzić nad nią 2 lata. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się na jej zakup i wsparli nas w ten sposób – dzięki temu będziemy mogli nadal pracować nad TWoM i tworzyć jeszcze lepsze gry w przyszłości. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możecie kupić gry, nic się nie stało. Wiemy, jakie jest życie, wiemy, że czasami się po prostu nie da. Oto kilka steamowych kodów na grę, by kilku z was mogło rzucić na nią okiem. A jeśli po kilku godzinach będzie wam się podobać, po prostu powiedzcie o tym innym – w ten sposób bardzo nam pomożecie.

Kluczy było oczywiście tylko kilka, są już wykorzystane. Pierwszy komentarz pod nimi? Pewien internauta podziękował za grę i opisał, jak powiedział o niej dwóm znajomym, a oni już ją kupili.

Zabawne, że swego czasu podobną rzecz zrobił inny polski twórca, Sos Sosowski. W 2012 roku wrzucił swojego McPixela na The Pirate Bay. Każdy mógł ściągnąć grę za darmo, można było także za nią zapłacić – opisaliśmy to tutaj. Akcja się opłaciła, niedługo po jej starcie sam Sosowski pisał na swoim Twitterze tak: “jest około 2500 udostępnień McPixela i 150 sprzedanych kopii. Kopnę Wasze jądra w kosmos, jeśli powiecie, że to pokazuje, że piractwo jest złe!

[Źródła: reddit, własne]

Tomasz Kutera

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry