Polskie Imperium i jego polska okładka stworzona przez Tomasza Marońskiego

Polskie Imperium i jego polska okładka stworzona przez Tomasza Marońskiego
13.04.2010 17:22
Informacja prasowa
Informacja prasowa

Ujawniamy ekskluzywną okładkę wykonaną na potrzeby gry komputerowej Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu

Warszawa, 13.04.2010 – Cenega, wyłączny partner firmy 1C w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii z przyjemnością prezentuje ekskluzywną okładkę stworzoną na potrzeby komputerowej gry strategicznej Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu przez świetnego polskiego rysownika Tomasza Marońskiego! Teraz wyczekiwana przez fanów strategii gra otrzymała naprawdę godną oprawę graficzną.

O Tomaszu Marońskim:Urodzony w 1976 r. Mieszka w Wałbrzychu. Tworzy prace począwszy od olejnych obrazów po grafikę komputerową. Jest twórcą m.in. tarota „Maroon” oraz okładek do prestiżowych magazynów i książek o tematyce SF i fantasy, a także gier komputerowych. Stworzył między innymi okładkę do gry King’s Bounty: Legenda. Ma na koncie wiele publikacji w magazynach i artbookach na świecie. Obecnie ilustruje i projektuje dla wielu firm za granicą i w Polsce. Odwiedź stronę: www.maronski.art.pl

O Polskim Imperium: Od Krzyżaków do Potopu :1350 rok – w centrum Azji wybucha śmiertelna plaga, która w szybkim tempie znajduje się w Europie wstrzymując na jakiś czas toczące się tam walki. Plaga dociera do Krymu, przebija się przez Istambuł i dociera do Hiszpanii. Po zasianiu spustoszenia w Niemczech, Francji i Anglii plaga rozprzestrzenia się na Wschodzie i wędruje do wybrzeży Bałtyku, gdzie na statkach przedostaje się w pobliże granic Rosji. W tym momencie rozpoczyna się Twoja przygoda w grze „Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu”.

Na obrzeżach Europy leży Rosja i Polska, które są gotowe na finalne rozprawienie się ze Złotą Ordą i zakonami rycerskimi. Będą walczyć o wolność i niepodległość jak i o tereny od Bałtyku do Morza Czarnego. Kości zostały rzucone i nowo powstałe imperium stanie się tak potężne, że przetrwa te przepełnione śmiercią czasy! W grze „Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu” to Polska może być europejską potęgą! Największe wydarzenia tego okresu – Bitwa pod Grunwaldem (1410) , Hołd Pruski (1525) czy Unia Lubelska (1569) staną się teraz Twoim udziałem.

„Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu” to strategia z elementami RPG osadzona w czasach Średniowiecza (1350 – 1650 rok) rozgrywająca się na terenach całej Europy środkowo-wschodniej oraz Skandynawii. Gra oferuje kampanię na wielką skalę obejmującą 26 skłóconych ze sobą, grywalnych frakcji w tym oczywiście możliwość budowania prawdziwego polskiego imperium. Poprzez kontrolę bohaterów, którzy mogą rozwijać swoje umiejętności w trakcie walk, gracz może rządzić swoim zdobytym skrawkiem ziemi jak tylko mu się podoba.

„Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu” udostępnia graczom dobrze przemyślany i autentyczny system budowania, przypisywania i zarządzania robotnikami w miastach, szeroki wachlarz historycznych i losowych misji. A także rozbudowane i realistyczne drzewo technologiczne zawierające minimum ponad 150 typów oddziałów wojskowych oraz piękną grafikę i animacje, dzięki którym poczujesz co znaczy być na wojnie!

Strategiczne mapy ze szczegółowym odwzorowaniem Europy Wschodniej w trójwymiarze przemienią się w pole krwawych bitew!

Więcej szczegółów dotyczących tego tytułu już wkrótce!Cechy charakterystyczne:

  • Niesamowita strategia historyczna osadzona w latach 1350 – 1650.
  • Kampanie militarne na wielką skalę, które pozwolą graczowi zmienić małe księstewko w wielkie, mocarne królestwo.
  • Efektowna i bardzo sugestywna grafika nawiązująca do klimatu gry
  • Mapy strategiczne Europy Wschodniej w 3D z autentycznymi terenami, jednostkami wojskowymi.
  • 26 frakcji do kontroli: rosyjskie, polskie, księstwa litewskiego, tereny zakonów rycerskich i Monarchii Europy Wschodniej.
  • Moduł polityczno-ekonomiczny przeplatany z elementami role playing ukazuje skomplikowane szczegóły dyplomatycznych i militarnych zmagań w średniowiecznej Europie.
  • Mnóstwo znanych historycznych postaci i setki bohaterów rozgrywki - każdy ze swoją własną specjalnością: dowódcy, komandosi, księża, alchemicy i szpiedzy.
  • Rozszerzona polska kampania: 7 nowych historycznych misji
  • gra zaktualizowana w porównaniu z wydaniem europejskim – wprowadzony będzie szereg usprawnień z pierwszego patcha do gry.
  • 10 dodatkowych polskich jednostek!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)