Zmien skórke
Logo Polygamii

Polskie gry nominowane na branżowych targach Game Connection

Piętnaście projektów z całego świata, w tym aż trzy z Polski.

Game Connection to cykliczna branżowa impreza skoncentrowana bardziej na stronie handlowo-wydawniczej. Jeżeli masz grę i szukasz wydawcy, to są to targi, na których możesz ich znaleźć.

Obok części handlowej odbywa się też konkurs dla ciekawie zapowiadających się projektów. W tym roku zgłoszeń było 130, organizatorzy postanowili nominować 15 gier, spośród których można znaleźć trzy projekty z Polski:

Bruce, czyli stylową grę platformową od Tabasco Interactive


Neuroshima Apocalypse, czyli postapokaliptyczny hack’n’slash od One2Tribe

Neuroshima: Apocalypse

Createrria, czyli gra, w której można zrobić inne gry, od Incuvo

Createria

Nagroda sama w sobie zbyt wiele nie daje poza szansą na zauważenie projektów przez wydawców. Nominowani mogą liczyć na dodatkową eskpozycję na specjalnych targowym stanowisku etc. Na moje pytanie o nagrodę, Wojciech Ozimek, szef One2Tribe odpowiedział:

Dla nas najważniejsze jest pozyskanie wydawców lokalnych i partnerów technologicznych, do tego szukamy inwestora na kolejne tytuły, więc nawet się nie zastanawiamy nad ewentualną nagrodą. Miło by było, gdyby jakaś była. Sama nominacja daje nam już dużo, wygrana dawałaby jeszcze więcej, ale bardziej liczy się możliwość zrobienia biznesu niż nagroda.

W zeszłym roku europejską edycję (Game Connection jest jeszcze w Azji i Stanach) zwyciężyło Tink z Niemiec, które nadal nie jest skończone i szuka kogoś, kto pomoże w wydaniu gry w cyfrowej dystrybucji. I wygląda, jakby ktoś bardzo lubił Psychonauts:

Oddzielną nagrodę fundowaną przez Sony zdobyło fińskie studio Facepalm Games za grę Swapper. Nadal nie skończoną:

Źródło: Game Connection

Konrad Hildebrand

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry