Zmien skórke
Logo Polygamii

Pokémon Go sprawi, że zaczniemy skradać się przez miasto

O ile mamy odpowiednie urządzenie z iOS-em.

Niantic może i przygotowuje już dla nas kolejny mobilny tytuł AR z potencjałem na bycie hiciorem, tym razem w uniwersum Harry’ego Pottera, ale nie oznacza to, że zapomina o Pokémonach. Osoby, które posiadają co najmniej iPhone’a 6S i iOS-a 11, mogą bawić się z nową opcją w grze.

Nazwana AR+ wprowadza dwie rzeczy. Po pierwsze, pojawiające się w grze Poksy powiększają się lub zmniejszają w zależności od tego, jak daleko od nich jesteśmy. Od teraz nie będą już zawieszone nieruchomo w przestrzeni, będziemy mogli poczuć ich skalę.

Okej, to miły dla oka bajer, ale ważniejsze jest to, co po drugie. Pokémony będą teraz bowiem wyczuwać, czy jesteśmy w pobliżu. Jeśli ostrożnie do nich podejdziemy i uda nam się je złapać, otrzymamy bonus Expert Handler, który dam nam więcej punktów doświadczenia i pyłu. Jeśli jednak podejdziemy zbyt blisko, spłoszymy stworka. Będzie nas o tym informował jego poziom stresu. Potem możemy go jeszcze poszukać w okolicy, ale nie mamy gwarancji, że uzyskamy drugą szansę na złapanie.

Nie jest to jakaś ogromna zmiana, ale z pewnością uatrakcyjni łapanie. No i teraz, gdy na mieście zobaczycie wpatrzoną w telefon osobę, która stawia ostrożne kroki, jakby zbliżała się do dzikiego zwierzęcia, będziecie wiedzieć, o co chodzi. Niestety, usprawniona technologia AR póki co zarezerwowana jest tylko dla urządzeń z iOS-em 11. Androidowcy muszą póki co oblizać się smakiem i liczyć, że ich ARCore również zostanie zaprzęgnięty przez Niantic do pracy.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Login by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pear
Użytkownik
pear

Zamiast rozwijać tę grę o jakieś elementy właściwej gry (np. znane z wydań na konsole przenośne) to wciąż wolą dodawać pierdoły. Gry Nintendo na mobilki chyba zawsze będą kojarzyły się z biedą i naciąganiem na kasę.