Zmien skórke
Logo Polygamii

Pokemon GO jeszcze mocniej przypomina o sobie w czasach globalnej pandemii

Problem brakujących pokeballi został tymczasowo zażegnany.

I kolejny wpis dotyczący koronawirusa (bo czegóż by innego), ale tym razem wracamy do wprowadzania mechanizmów i rozwiązań, które czynią grę przystępniejszą w okresie epidemii. Wczoraj wspominałem o twórcach Plague Inc., którzy wprowadza do swojego tytułu specjalny tryb, gdzie zamiast dbać o rozwój choroby, gracz będzie musiał ją zwalczyć.

Produkcje oparte na geolokacji również muszą dostosować się do obecnej sytuacji, jeśli rzecz jasna dalej mają przynosić zyski. Pokemon GO, mimo prawie czterech lat od premiery, dalej zarabia krocie i tylko w 2019 roku gra przyniosła aż 894 milionów dolarów dochodu, zaś samą aplikację w ciągu minionych 12 miesięcy pobrano aż 55 milionów razy. Nie dziwota zatem, że deweloperzy chcą w jakiś sposób sprawić, by ich tytuł dalej był atrakcyjny, nawet jeśli wychodzenie z domu nie jest atrakcyjne.

W zeszłym tygodniu Adam (ten nowy) wspominał o aktualizacji, która znacznie obniżyła cenę wabików, czyli przedmiotów ułatwiających łapanie nowych stworków nie ruszając się z miejsca. Jak się jednak łatwo domyślić sprawiło to spadek liczby posiadanych pokeballi, które dotychczas można było zdobyć, albo kupując je w sklepie gry, albo, co było dotychczas preferowana opcją, wykonując przeróżne zadania na świeżym powietrzu.

Ta druga opcja jest aktualnie utrudniona, jednak dzienna liczba złapanych pokemonów musi się zgadzać, dlatego Niantic wychodzi graczom na przeciw, wprowadzając specjalny pakiet zawierający aż sto pokeballi, kosztujących raptem jedną monetę. Przypomnijmy, że zestaw stu “PokeCoinów” kosztuje raptem jeden euro, więc to całkiem atrakcyjne cena.

Oprócz tego do gry wprowadzono premię do uzyskiwanego pyłu, który można wykorzystać do rozwoju naszych stworków, jednak wydarzenia i raidy (Lugia Raid Week i Raid Hour) zostały odwołane, a nowa data nie została jeszcze ujawniona.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
3mortis
Użytkownik

W zasadzie to mamy jakies info odnosnie tego czy ludzie faktycznie mniej wychodza za pokemonami?
W kazdym mmo takie promocje sprawily by ze ludzie grajacy malo albo sporadycznie rzucili by sie zeby wyfarmic wiecej skoro jest okazja

Czy takie cos nie kusi hardkorowych graczy zeby wyszli po pokemony, w koncu jest ich wiecej, wiecej uzytych wabikow w okolicy, darmowe pokebale itp “moge jeszcze bardziej uciec konkurencji ktora siedzi w domu”

Popularne wpisy

Popularne Gry