Zmien skórke
Logo Polygamii

Plotki - Jedi: Fallen Order jak Dark Souls i z rozbudowaną kampanią dla pojedynczego gracza

Dużo nowych informacji, choć ich autentyczność jest trudna do określenia.

W związku ze zbliżającą się pierwszą publiczną prezentacją Star War Jedi: Fallen Order, która odbędzie się podczas Star Wars Celebration w Chicago 13 kwietnia, pojawił się wątek na forum ResetEra. I nie, nie robię newsa z tego, że na jakimś forum pojawił się jakiś wątek, zostańcie ze mną – potrzebuje tego do przybliżenia, na ile wiarygodne są wszystkie poniższe informacje.

A są wiarygodne tak, że ktoś po prostu w ten wątek wpadł i zaczął odpowiadać innym jego uczestnikom na rozmaite pytania związane z grą. Nie wiadomo, skąd miał te odpowiedzi, nie wiadomo nawet, kim jest. Ale odpowiadał i sprawiał wrażenie kogoś, kto wie, o czym mówi, więc naturalnie, że wszyscy mu uwierzyli.

Oczywiście wszystko to może być prawda i może się okazać, że autor tych postów – użytkownik Nightlife faktycznie – jest pracownikiem Electronic Arts, Respawn lub inną dobrze poinformowaną osobą. Ale na razie nie mamy na to żadnych dowodów. Okej? Skoro to już sobie wyjaśnialiśmy, a naprawdę musiałem, to teraz o tych informacjach.

Według Nighlife’a, Jedi: Fallen Order ma być liniową grą akcji dla pojedynczego gracza. Nie będzie więc miała otwartego świata, ale nie będzie też “korytarzówką” – grać ma mieć sporo wolności w wybieraniu tego, co chce robić dalej i w jakim pójść kierunku. Ma to też wydłużyć czas rozgrywki – nie mamy się rzekomo spodziewać typowego współczesnego “akcyjniaka” na 6-8h.

Rozgrywka prezentowana ma być z perspektywy trzeciej osoby, a wśród inspiracji twórców z Respawn, Nightlife wymienia Jedi Knight, Uncharted i Force Unleashed. To ostatnie, jak wyjaśnia później, głównie z uwagi na obecne w nim opcje zmieniania wyglądu bohatera (konkretnie – stroju) i koloru używanego przez niego miecza świetlnego. Fallen Order nie ma być grą akcji w rodzaju Devil May Cry czy God of Wara.

Nightlife stwierdził również, że gra będzie porównywana do serii Dark Souls, szczególnie z uwagi na jeden element, ale nie wyjaśnił, co to dokładnie będzie. Sama walka ma zaś przywoływać na myśl Sekiro – fani najnowszej gry From Software będą w jej trakcie szczęśliwi, że stali się już dobrzy w parowaniu ataków.

Premiera Star Wars Jedi: Fallen Order planowana jest na czwarty kwartał 2019 roku. O tym, na ile przytoczone tu informacje są prawdziwe, przekonamy się z kolei zapewne już w sobotę.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
2 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MrDraiger
Użytkownik

Forza 8 też będzie jak Dark Souls. Przegrywasz wyścig, przegrywasz furę.

znubi
Użytkownik

w nfs: mw 2005 i carbon policja mogla ci zabierac samochody. jak zabiora ci wszystkie to masz game over, ale mozesz wczytac sejwa poprzedniego.

w nfs: rivals jak cie zlapie policja to tracisz cala walute jaka zdobyles od czasu ostatniego odwiedzenia kryjowki.

madoc
Użytkownik

“wymienia(…) Force Unleashed. To ostatnie, jak wyjaśnia później, głównie z uwagi na obecne w nim opcje zmieniania wyglądu bohatera i koloru używanego przez niego miecza świetlnego.”
Nie grałem za długo w TFU, ale czy tam czasem nie graliśmy konkretnym bohaterem bez możliwości zmiany wyglądu?

Popularne wpisy

Popularne Gry