Zmien skórke
Logo Polygamii

PlayStation 5: Około 100 gier we wstecznej kompatybilności na premierę

Jak tytuły z PS4 zadziałają na nowej konsoli Sony?

Podczas dzisiejszej prezentacji Sony, poza specyfikacją techniczną PlayStation 5, dowiedzieliśmy się również, jak działać będzie wsteczna kompatybilność konsoli. Podobnie jak działa to teraz na Xboksie, uruchamianie gier z PS4 na PS5 będzie możliwe, ale będzie wymagało dodatkowego wsparcia ze strony Sony.

Oznacza to, że gry z PS4 nie zadziałają na PS5 “same z siebie”. Każdy ze wspieranych tytułów będzie musiał być zamiast tego specjalnie przetestowany i przygotowany do działania.

Uruchamianie tytułów z PS4 i PS4 Pro na zwiększonych częstotliwościach utrudnia sprawę. Przyspieszenie jest tym razem naprawdę olbrzymie i kod niektórych gier nie jest sobie z nim w stanie poradzić. Musimy testować każdą grę osobno.

Powiedział Cerny podczas dzisiejszej prezentacji. Dodał również, że wybierając gry, którym trzeba się przyjrzeć w pierwszej kolejności, Sony kierowało się popularnością.

I tak firma zapewnia, że spośród 100 najpopularniejszych tytułów PS4 pod względem czasu grania, większość będzie grywalna na PlayStation 5 na premierę. Można się również spodziewać, że – podobnie jak w przypadku Xboksa – kolejne tytuły będą dodawane do listy w miarę upływu czasu.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
0 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Salival
Użytkownik

100 tytułów to w tej chwili większość gier która jest produkowana na obecna generację ( jak Cyberpunk czy LoA2…) jak i na nadejście następnej + wielkie hity Sony . Więc nie jest grubo .

blantman
Użytkownik

No a na Xbox wszystkie z Xbox one wiele z Xbox i 360. 🙂

brakkawy
Użytkownik

Najważniejsze pytanie: czy trzeba będzie jeszcze raz kupować “specjalnie przygotowaną” grę, którą już się ma na ps4?

Popularne wpisy

Popularne Gry