Zmien skórke
Logo Polygamii

Playstation 5 i Xbox Series X w polskim sklepie za 2499 zł?

Playstation 5
Spokojnie, to tylko awaria.

Najbardziej zniecierpliwieni miłośnicy nowej generacji konsol datę 10 lipca będą wspominać długo. To wtedy w katalogu polskiego sklepu x-kom pojawiło się Playstation 5 oraz Xbox Series X. Oba urządzenia miały konkretną cenę – 2499 zł – i możne je było kupić. Mało tego. Jak się dowiadujemy z samego źródła, część internautów zdążyła zakup sfinalizować.

– Popełniliśmy błąd, za który bardzo przepraszamy. Przygotowujemy wcześniej takie strony, ale publikujemy je w momencie, kiedy możemy oficjalnie ruszyć z przedsprzedażą. Tutaj mamy do czynienia z ludzkim błędem – tłumaczy Kamil Szwarbuła, rzecznik x-kom.pl.

Po chwili dodaje. – Pocieszające jest to, że w ten sam sposób w sieci pojawiła się podstrona o xboxie, na szczęście dziennikarze do niej nie dotarli  – żartuje. Trzeba od razu przyznać, że konsola Microsoftu również pojawiła się w sklepie. Nie cieszyła się jednak aż takim zainteresowaniem, jak Playstation 5. Czyli jak w życiu.

– Mogę natomiast powiedzieć, że zakup PS5 był na naszej stronie możliwy przez 20 minut. Poczta pantoflowa zadziałała tu niczym tajfun, bo w tym czasie sprzedaliśmy 35 konsol. I chciałbym uspokoić osoby, które kupiły sprzęt w tej cenie. Jeżeli finalnie będzie ona niższa, zwrócimy różnicę. Jeśli będzie wyższa, dostaniecie ją po cenie, w jakiej złożyliście zamówienie – tłumaczy Szwarbuła. Po Xbox Series X zgłosiło się troje chętnych.

Co ze wspomnianą ceną? Czy faktycznie za Playstation 5 i Xbox Series X zapłacimy 2499 zł? – Jeśli chodzi o cenę, chciałoby się powiedzieć „nie potwierdzam, nie zaprzeczam”, ale wiadomo, że wtedy tak naprawdę się potwierdza. Zatem w tym wypadku nasz oficjalny komunikat brzmi: nie komentujemy sprawy – ucina spekulacje Szwarbuła.

Ceny obu konsol są jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic w szeregach Microsoftu i Sony. Stąd lawina domysłów i spekulacji. Jedna z ostatnich dotyczyła ankiety przygotowanej przez analityków z firmy Nielsen, która została opublikowana na Reddicie. Z badań wynikało, że PlayStation 5 będzie kosztować 349 funtów (ok. 1700 zł), a wersja Digital Edition będzie niższa o 90 funtów.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Simplex
Użytkownik

W Google Cache zachowała się strona Xboxa Series X:
https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:BcjfjkTZFS0J:https://www.x-kom.pl/p/577874-konsola-microsoft-xbox-one-series-x-1tb.html+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b-d

Strona dla PS5 nadal wisi:
https://www.x-kom.pl/p/577878-konsola-sony-playstation-5-1tb.html

Są tez kategorie dla gier:
https://www.x-kom.pl/g-7/c/3106-gry-na-playstation-5.html

https://www.x-kom.pl/g-7/c/3107-gry-na-xbox-series-x.html

Ciekawe kto pisał te teksty marketingowe, bo powodują lekki “cringe”.
Wisienka na torcie:

“120 kl./s i odświeżanie 120 Hz
Na PlayStation 5 zagrasz w 120 kl./s, podziwiając dynamiczne, ostre jak brzytwa obrazy i wyeksponowane detale. W wybranych tytułach osiągniesz też 120 Hz w jakości 4K. .”

Niech ktoś da o tym znać Ubisoftowi 😉

marcinek
Użytkownik

@”Ciekawe kto pisał te teksty marketingowe, bo powodują lekki “cringe”.”
Pewnie jakieś materiały ze stron Microsoftu, Sony, itd.
Takie samo miałem wrażenie czytajac opisy iphone’ów (kiedyś: dla iphone 5,6,7,8, obecnie nie czytam tego): idealny bełkot.

Popularne wpisy

Popularne Gry