Zmien skórke
Logo Polygamii

Planszówka na podstawie Divinity Original Sin z milionem dolarów na Kickstarterze

Pora zmienić myszkę i pada na kości oraz żetony.

W styczniu Asia pisała dla Was o raporcie przygotowanym przez ICO Partners, w którym podsumowano rok 2018 na Kickstarterze. Wynikało z niego, że kampanie gier wideo są znacznie gorzej finansowane, na czym odbijają sobie twórcy gier planszowych, których projekty cieszą się dużym zainteresowaniem i w poprzednim roku zebrały aż 165 milionów dolarów. Asia słusznie wtedy zauważyła, że często jedynym sposobem nabycia danej planszówki jest wsparcie kampanii, a same wydania zawierają piękne figurki i inne tego typu elementy.

Gry wideo zaliczyły w tym czasie ogromny spadek i zdobyło około 16-17 milionów dolarów. Aktualnie Kickstarter traktowany jest jako wygodny sposób na darmową reklamę, na której przy okazji można trochę zarobić, z czego korzysta wielu deweloperów zarówno w Polsce, jak i w innych krajach.

Larian Studios, które w czasach największego boomu na Kickstartera i zbiórek społecznościowych wydało dzięki społeczności dwie wysoko oceniane produkcje (Divinity: Original Sin I oraz II) poczuło wiatr w planszówkowych żaglach i teraz samo wyda grę na podstawie swojego wcześniejszego cyklu. Zbiórka na Divinity Original Sin the Board Game trwa od 20 listopada, a Larian Studios poprosiło o 160 tysięcy dolarów. Do końca kampanii pozostało jeszcze jedenaście dni, a tytuł już przebił milion, co odblokowało tym samym wszystkie cele zbiórki, a wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec, bo liczba osób wspierających ciągle wzrasta.

Studio nie wyklucza w przyszłości kontynuacji planszówki lub jakichś fabularnych dodatków, które mają rozwijać system Kronik. Pozwala on na śledzenie i późniejsze porównywanie decyzji, jakie podjęli uczestnicy zabawy, co zdaniem osób, które miały już okazję zagrać w Divinity Original Sin the Board Game (choćby redakcji PCGamesN) sprawdza się świetnie.

Sama gra pojawi się w ostatnim kwartale 2020 roku, a żeby dostać swój egzemplarz ze wszystkimi dodatkami i zawartością przygotowaną przez twórców, należy wesprzeć zbiórkę kwotą minimum 120 dolarów.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry