Zmien skórke
Logo Polygamii

Pierwszy prawdziwy zwiastun Psychonauts 2

I dość nieprecyzyjna data premiery.

Długo, długo przyszło nam czekać na sensowną prezentację kontynuacji niszowego klasyka Tima Schafera. I nawet jeśli pierwszy zwiastun oszczędnie ukazuje rzeczywisty gameplay, zobaczycie tutaj wystarczająco wiele znajomych twarzy, dziwacznego sznytu oraz unikalnego poczucia humoru, by podjarka dziełem Double Fine rozpłonęła na nowo. Jeśli mam jakiekolwiek zmartwienia, to a) przez chęć ponownego odwiedzenia umysłów starych wariatów zaniedbani mogą zostać (pod względem statystyk) ci zupełnie nowi; b) data premiery „2019” jest na tyle ogólna, że bez problemu mogłaby potem zmienić się w „początek 2020”.

Bo podobnie było już jakiś czas temu, gdy została przesunięta z 2018 roku. Mam obawy, gdyż Psychonauts 2 reprezentuje nie zawsze ogarniętą grupę marzeń graczy spełnionych poprzez crowdfunding. Swego czasu na Figu zebrało niemal cztery miliony dolarów. Schafer kocha Rasputina, więc oby nie pozwolił mu zrobić poważnej krzywdy. I rzeczywiście dokończył projekt jeszcze przed zmierzchem tej generacji.

Dalibyście wiarę, że oryginał wyszedł ponad trzynaście lat temu? Nie będę nawet zdziwiony, jeśli spora część naszych czytelników nie ma pojęcia, dlaczego taką „platformóweczką” w ogóle należałoby się ekscytować. A ja do dziś uważam, że w tym gatunku, w tamtych czasach niewiele równie emocjonalnych, wielowątkowych, kreatywnych czy zwyczajnie dzikich tytułów można było znaleźć. Piszę enigmatycznie, bo nic nie stoi na przeszkodzie, byście sprawdzili sobie cyfrową wersję na dzisiejszych sprzętach. Napoleon czeka na Waszą pomoc “nad” Waterloo. Tylko weźcie w podróż trochę bekonu.

Więcej na temat:

8
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
5 Odpowiedzi
6 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Redaktor

Przeczytałem bloga którego porzuciłeś (szybko się czytało i dowiedziałem się, że Papkin ma swój fanpage :O (oczywiście nie followuje :P)) i w sumie nie wiem – grać w jedynkę, czy nie grać?

Freszu
Użytkownik

Zdecydowanie – grać! Bardzo ważna pozycja, wyjątek w latach 00. jeśli chodzi o gry (zresztą jak całe Double Fine i Lucas Arts wcześniej), Schafera wypada chociaż spróbować poznać 🙂

Bartosz Witoszka
Redaktor

Grałem w Brutal Legend, też od Doubel Fine, więc co nieco wiem o nim. Chyba 😉

madoc
Użytkownik

Pewnie że grać. Rozpisałem się kiedyś dosyć obszernie na tym portalu na jej temat, więc teraz napiszę, że to po prostu bardzo dobry i nietypowy platformer, z masą świetnych pomysłów.

sebogothic
Użytkownik

Jakieś pół roku temu grałem w “jedynkę”, świetna gra, choć miejscami rwałem sobie włosy z głowy, zwłaszcza w ostatnich etapach np. przy wspinaczce na tą wieżę, kiedy przez kanciastość plansz albo nieprecyzyjne sterowanie spadało się na sam dół i trzeba było od nowa się wspinać. Mimo to nie żałuję, bo to dość ciekawa platformówko-przygodówka w abstrakcyjnym świecie i różnorodnych etapach.

Simplex
Użytkownik

Psychonauts to gra jedyna w swoim rodzaju i choć to brzmi jak straszny banał, to w tym przypadku tak naprawdę jest.

Uwaga na wersję na PS4, bo to jest tak naprawdę wersja PS2 w emulacji.

To juz lepiej zagrać na PC, nawet obsługa pada jest.
https://www.humblebundle.com/store/psychonauts
https://www.gog.com/game/psychonauts
https://store.steampowered.com/app/3830/Psychonauts/

Gra już kilka razy była rozdawana za darmo, wiec nie powinno byc problemu ze znalezieniem taniego klucza.

Popularne wpisy

Popularne Gry