Zmien skórke
Logo Polygamii

Pierwsze kadry z Frostpunk, nowej gry twórców This War of Mine

6 /6

Frostpunk ma wyjść jeszcze w tym roku, wciąż go jednak nie widzieliśmy. Pojawił się tylko zjawiający grę teaser i szkice koncepcyjne. Warszawskie 11bit pojawiło się jednak w tym tygodniu na E3, pokazując grę za zamkniętymi drzwiami. Reszcie świata wczoraj wieczorem pokazano natomiast kilka obrazków złapanych z gry. Wreszcie można więc zobaczyć, jak to mniej więcej będzie wyglądało.

 

 

A wyglądało będzie świetnie. Dwa wymiary This War of Mine zamieniamy na rzut izometryczny, a co za tym idzie nieporównywalnie bardziej złożone obiekty na ekranie. Gra wygląda imponująco, szczegółowością obrazu dystansując inne city buildery. Choć należy pamiętać, że mamy tu do czynienia z mniejszą skalą niż w takim Cities Skylines. Chodzi o rozwój osady, ale nie za wszelką cenę, a równie ważne co nowe obiekty, ma być utrzymanie już tych istniejących, a także zapewnienie schronienia mieszkańcom. Mamy wszak do czynienia z ostatnim przyczółkiem ludzkości. Trzeba nim odpowiednio zarządzać – co też widać na jednym ze screenów. To od gracza będzie zależało, jak zareaguje na informacje o wypadku dziecka w kopalni. 11bici znów będą grać na bardzo emocjonalnych strunach.

Pierwszy screen pokazuje prawdopodobnie sam początek rozgrywki, ze znajdującą się w centrum budowlą. Ta z czasem obrasta kolejnymi konstrukcjami. Zgaduję, że miejsce zabudowy ograniczają ściany kanionu. Stosunkowo niewiele miejsca, logiczne wydaje się więc postawienie na rozwój już istniejących budynków.

Podobnie jak w This War of Mine, w grze będziemy też urządzać ekspedycje za naszą bazę. Screeny nie pokazują żadnej takiej miejscówki. Mam nadzieję, że przykładową wyprawę pokazywano za zamkniętymi drzwiami – już jesteśmy wstępnie umówieni na podobny pokaz w Warszawie, jak deweloperzy wrócą z Los Angeles. Jak wszystko dobrze pójdzie, to jeszcze w tym miesiącu przeczytacie na Polygamii więcej informacji o grze.

 

Tak jak wspominałem, teraz mówi się o PC, patrząc jednak na poprzednie gry 11bitów widać, że z czasem portują je na wszystko – od telefonów, przez tablety, po konsole. Nie zdziwiłbym się, gdyby tutaj było podobnie.

Paweł Olszewski

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rif-
Użytkownik

Frostpunk zapowiada sie wybornie, co zresztą potwierdzają branżowe teksty od osob, ktore mialy okazje grac podczas E3. Nic dziwnego, ze wszyscy na giełdzie liczą, że znowu spółki gierkowe urosną na skutek sukcesu gry 11bit.

szpaqlec
Użytkownik

Mozesz polecic jakies dobre czytadlo od kogos kto faktycznie przetestowal gejmplej Frostpunka.

konbezzebow321
Użytkownik

Widok z góry nie jest jednoznaczny z rzutem izometrycznym. Tutaj to jest właśnie zwykłe 3D z widokiem z góry.