Zmien skórke
Logo Polygamii

Phil Spencer ostrzega - wpływ koronawirusa poczujemy dopiero za rok

Uważa jednak, że twórcom uda się dostosować do sytuacji.

Bartek pisał dziś o zapewnieniach Sony, według których “premiera konsoli i zaplanowanych gier na okres świąteczny 2020 roku jest niezagrożona”. Wiele zdaje się wskazywać na to, że twórcy gier są dobrze przygotowani do pracy w warunkach izolacji. Daty wydania nie cierpią więc na pracy z domu czy innych zmianach w jej organizacji.

Tak może być jednak do czasu, uważa Phil Spencer – szef działu Microsoftu, odpowiedzialnego za Xboksa. Według niego najbardziej negatywny wpływ koronawirusa odczują twórcy gier zaplanowanych na przyszły rok. Wszystko dlatego dlatego, że tytuły, które mają ukazać się jeszcze w tym roku, mają już najpewniej dawno zakończone te elementy, których realizację pandemia utrudnia najbardziej.

Mocap [motion capture – red.] jest czymś, czego się obecnie praktycznie nie robi. W ogóle nie wchodzimy do studiów mocapowych. Ci, którzy zdołali już zakończyć przechwytywanie animacji i zajmują się teraz ich opracowywaniem albo pracują nad bardziej zindywidualizowaną produkcją grafiki w obszarach takich jak tekstury i podobne, są w lepszej sytuacji. Inni, którzy czekają albo na duże nagrania audio – orkiestry i podobne – albo mocap, są teraz wstrzymani i robią postępy w tych obszarach, w których mogą.

Powiedział Spencer w rozmowie z Business Insiderem. 

Dodał jednak, że jakkolwiek te trudności mogą się negatywnie odbić na części zaplanowanych gier, to ogólnie cała branża elektronicznej rozrywki powinna sobie poradzić. Wierzy, że twórcy będą potrafili dostosować się do zmieniających się warunków. Nawet jeżeli część gier zostanie opóźniona, to ich strumień nie powinien znacząco osłabnąć.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
s.p.
Użytkownik

Szkoda że chiński wirus nie atakuje oryginalności/jakości/wybitności. Wtedy rynek AAA nie miałby żadnych opóźnień problemów

Popularne wpisy

Popularne Gry