PGA 2009 - dzień drugi

PGA 2009 - dzień drugi
17.10.2009 10:31
Dominik Gąska
Dominik Gąska

Ta wiadomość będzie na bieżąco aktualizowana w miarę trwania drugiego dnia targów.

Kliknij, aby przeczytać naszą relację z pierwszego dnia targów

Poznań Game Arena to największa w Polsce impreza, związana z szeroko pojętą elektroniczną rozrywką. W dniach 16 - 18 października gracze i prasa branżowa z całej Polski mogą zobaczyć prezentacje, a nawet zagrać osobiście w najbardziej oczekiwane produkcje tego roku. Wśród nich m.in. Forza Motorsport 3, Mass Effect 2, Dragon Age: Początek, Avatar, czy Assasin’s Creed 2.

15:17: I koniec prezentacji. Tym razem brawa.

15:15: Teraz sam Fisher przemyka się w ciemnościach pod sufitem, trochę to przypomina Arkham Asylum. Drugie oczywiste skojarzenie to Assassin's Creed. With guns.

15:12: Sam Fisher tak długo okłada jakiegoś przyjemniaczka w kiblu, aż ten wyjawia mu kolejny trop poszukiwań - nazwisko podejrzanego. Styl rozgrywki zupełnie inny niż w poprzednich częściach. Pokazana jedna z nowości - komunikaty o celach gry pojawiają się na elementach otoczenia, np. na ścianie budynku pojawia się hasło "dostań się do tego budynku" w formie takiego pseudo-grafitti. Wygląda to szczerze mówiąc cienko i niepotrzebnie psuje wczucie się w grę. Przy okazji - to chyba najstarsza prezentacja na tym PGA...

15:08: Za chwilkę rozpoczyna się prezentacja Splinter Cell Conviction, na niej też nie udało nam się wczoraj być, więc a co tam, jesteśmy dziś. No i start, od trailera. Na początku znaczek 18+. Nikt nie wstaje. Po trailerze braw brak. Grzegorz Szabla z Ubisoftu pokaże grę w akcji. Prezentowana jest wersja kodu z E3, czyli nic nowego nie będzie. Krótkie wprowadzenie do fabuły gry, która koncentruje się wokół poszukiwań zabójców córki Sama Fishera.

14:43: No i tak się akurat stało, że dokładnie w momencie zakończenia prezentacji slajdowej i rozpoczęcia pokazu samej gry musieliśmy opuścić salę na umówiony wcześniej wywiad z Jayem Watamaniukiem z Bioware. Rozmowa bardzo przyjemna, człowiek otwarty, chociaż trochę gadatliwy. ;) Ogólnie wyszło wywiadu około 20 minut, a obejrzeć będzie go można za jakiś dzień-dwa (wykonanie stąd obróbki i kompresji materiału plus wrzucenie go na serwer w rozsądnym czasie graniczy jednak z cudem). Ale wydaje mi się, że poczekać warto, bo i rozmówca jest naprawdę wysokiego kalibru. Przy okazji nakręciliśmy krótką rozmowę z Tomaszem Tincem z Electronic Arts, tu tematem była lokalizacja Dragon Age'a. Czekamy jeszcze, aby pomęczyć Grzegorze Szablę z Ubisoftu w sprawach związanych z Assassin's Creedem 2 i Avatarem. Na ekranie w dużej sali trwa właśnie prezentacja AC2, więc chyba musimy jeszcze chwilkę poczekać. ;)

12:47: Rozpoczyna się prezentacja Forzy Motorsport 3, przygotowana przez Microsoft. Zaczyna się od prezentacji slajdów, mających nam udowodnić, że gra jest najbardziej realistyczną symulacją wyścigów samochodowych jaka kiedykolwiek powstała. Dlaczego? Bo tworzy ją zespół prawdziwych motomaniaków, którzy nigdy "nie splamili się pracą nad innym gatunkiem gry" (to nie moje słowa!). Dodatkowo ściśle współpracują zarówno z fanami ich gier, bacznie słuchając ich uwag, jak i z samym światem wyścigów. Okazuje się też, że to żadna inna firma, a właśnie Microsoft, przygotował symulator treningowy dla Lewisa Hamiltona. Twórcy gry dostali możliwość wyciągnięcia z owego symulatora dane dotyczące m.in. fizyki prowadzenia pojazdu, niedostępne nigdzie indziej i dla nikogo innego.

12:15: I brawa dla zwycięzcy, a na tym kończy się pokaz PES-a. Na scenę wchodzi EA z wczorajszym pokazem Mass Effect 2. Przeczekamy, po nich Microsoft z Forzą 3 i jak się dowiedzieliśmy będą pokazywać pełną wersję, nie dostępne publicznie demo. Może więc być ciekawie.

12:07: 0:2. CD Projekt po tym ciosie chyba się już nie podniesie.

11:59: Przedstawiciel tłumu wybił Huberta z rytmu szybkim golem w trzeciej minuty i cała inicjatywa jest po jego stronie.

11:55: Iiii jest prezentacja. W formie rozgrywki między Hubertem Habasem z CDP a przedstawicielem dzikiego tłumu, zwycięzcą poprzedniego konkursu z wiedzy o grze.

11:51: CD Projekt wciąż nie jest gotowy (ale dojechał w końcu!), a na scenie trwają zapchajdziury. Przynajmniej kolejny konkurs bardziej na temat - konkurs z wiedzy o PES-ie.

11:43: Wygrał Bartek, który rzucił się prowadzącemu na szyję...

11:40: W oczekiwaniu na CD Projekt konkurs CD Action. Uczestnicy mają zaprezentować wybuch radości po otrzymaniu nowego numeru. Słowo "upokarzające" nie oddaje w pełni tego, co dzieje się na scenie. ;)

11:31: CD Projekt jak każda prawdziwa gwiazda spóźnia się z wyjściem na scenę. Jak na prawdziwą gwiazdę czekamy więc cierpliwie.

11:21: A oto i dziki tłum we własnej wielogłowej, wielonogiej, strasznej osobie:

11:18: No i robi nam się tu teraz bardziej foto-relacja, ale ile można pisać o... O MÓJ BOŻE NA SCENIE DWÓJKA OSTATNICH ZAWODNIKÓW EMOCJE SIĘGAJĄ ZENITU, ŚMIERĆ JEST BLISKO, ROBI SIĘ NERWOWO,WSZYSTKIE RĘCE W GÓRZE (a, ale to dlatego, że smycze rzucają ze sceny, ten entuzjazm to taki jednak trochę oszukany...). I... mamy zwycięzcę! Braaawaaa!

11:16: A propos jedzenia krówek...

Nie mam zielonego pojęcia co chciałem przez to powiedzieć. ;)

11:15: A na scenie jedzą krówki. Czy ja na pewno nie pomyliłem imprez? ;) Publiczność wiwatuje, tłum szaleje.

11:13: No proszę, jak widać każda potwora...

11:10: A Ubisoft zachęca tak:

Cóż, dla każdego coś miłego. Niebieskoskóre też zasługują na miłość, prawda?

11:04: Na scenie konkurs Allegro, ktoś właśnie wygrał ręcznik. Yaaay.

10:56: A Microsoft zachęca do siebie o tak właśnie:

10:48: No i jesteśmy i zgodnie z przewidywaniami, apokalipsa, szał, dziki tłum, a poza tym podobnie jak wczoraj. Na dużej scenie trwa pokaz Avatara, ten sam co wczoraj, za to przy sali pełnej potencjalnych klientów wydawca poszedł na całość i oczywiście wystawił na scenę skąpo ubrane hostessy (mające odwracać wzrok od prezentacji? hmm...). W ogóle tendencja zwiększenia ilości skąpo ubranych hostess jest bardzo widoczna, wystawcy najwyraźniej dobrze wiedzą kogo należy dopieścić. Za niedługo pokaz nowego PES-a, którego nie było wczoraj, więc a co, jak się uda przecisnąć przez tłum to się tam udamy coby zobaczyć jak CD Projekt spróbuje podtrzymać wiarę u pesowych fanatyków.

08:55: Aby nie pozostawać gołosłownym - wczorajszy szybki przelot przez stoiska wystawowe na PGA. Jeżeli jeden obraz wart jest tysiąca słów, to poniższe warte jest ich 13,05 miliona.

08:34: Rozpoczynamy powoli drugi dzień relacji. Szybki rozkład jazdy na dziś, a na nim rzeczy istotne z pominięciem tych istotnych mniej (przynajmniej z naszego punktu widzenia).

10:35 Prezentacja Avatar11:20 Prezentacja Pro Evolution Soccer 201011:50 Prezentacja Mass Effect 212:30 Prezentacja Forza Motorsport 313:00 Prezentacja Mount & Blade Ogniem i Mieczem14:00 Prezentacja Assasin's Creed 215:00 Prezentacja Splinter Cell Convinction15:50 Prezentacja Dragon Age: Początek

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)