Zmien skórke
Logo Polygamii

Persona 5 R zapowiedziana

Ale co to dokładnie będzie? Nie wiadomo.

Za pośrednictwem krótkiego trailera i szczątkowej strony internetowej Atlus zapowiedział swój nowy projekt. Tytuł: Persona 5 R. Coś poza tym? Tylko tyle, że więcej informacji poznamy w marcu.

Jedyne, co nam więc na razie pozostaje, to zgadywanie i przypuszczanie na podstawie wcześniejszych posunięć firmy. A wśród nich powszechne jest wydawanie rozszerzonych wersji gier z serii Persona – tak było w przypadku Persony 3 FES i Persony 4 Golden.

Najbardziej prawdopodobne wydaje się więc, że i w tym wypadku będzie tak samo. Ta sama gra, tyle tylko, że rozbudowana o dodatkową zawartość i może nieco usprawniona.

Być może jednak Atlus pokusi się o coś więcej i np. wyda swoją grę na nowe platformy? Na zwiastunie tkwi wprawdzie logo PlayStation (co przynajmniej potwierdza fakt, że gra ukaże się na konsolę Sony), ale nie musi to przecież niczego przesądzać.

Są tacy, którzy uważają, że zapowiedziane wejście Jokera – bohatera Persony 5 – do Sumer Smash Bros. Ultimate zwiastuje premierę gry na Switcha. Inni, jak ja, fantazjują o wersji na Xboksa. Nie byłaby to najdziwniejsza rzecz na świecie.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
3 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
C.C. Stellar
Użytkownik

Ciekawe, czy dadzą FeMC?
Raczej bankowo wyjdzie też na Switcha – pewnie ogłoszą na directie.

pear
Użytkownik

Przykro patrzeć jak niegdyś fajna seria SMT została “zgimbiona” do granic możliwości. Ale jak widać, to się sprzedaje.

Sasilton
Użytkownik

Że niby 4, albo 3 były poważniejsze?

pear
Użytkownik

Nie. Właśnie od trójki poszli w gimbazjadę i rakowe animu-j-popculture. Najlepsze były obie dwójki, bo jednak łączyły w dość zjadliwy sposób klimaty szkolne (IS mocniej, EP nieco mniej) z wątkami okultystycznymi, etc. i posiadały jakąś fabułę i w miarę ciekawe postaci, zamiast powielać archetypy znane z kiczowatych animu. No i dwójki nie straszyły gimbo-symulatorem ucznia i gimbo-randkami. A i tak najciekawsze były części głównej serii, Shin Megmi Tensei (zwłaszcza trzy pierwsze części). No ale wydawanie ambitniejszych gier sprowadziło swego czasu widmo bankructwa nad Atlusem, a wydawanie gimbo-gierek poprawiło ich sytuację finansową. Podobnie jak ambitniejsze anime nie mają startu do sukcesu… Czytaj więcej »

Sasilton
Użytkownik

Takich ludzi na świecie jest może ze 100, bo Persona 1 i 2 nie były takimi grami by zebrały tak wiernych fanów, którzy jeszcze dzisiaj by je wypominały i jednocześnie krytykowały nowe części.

Z Persona 2 był tez taki problem, że miało fatalnie tłumaczenie i jeszcze cenzurę.
Może dlatego ci się spodobała.

antyszyba
Użytkownik

Wydanie na Xboksa? Mało prawdopodobne. Myślę, że PS4 i Switch to już całkiem spory target dla Persony. No i najprawdopodobniej to jakiś nowy “golden” dla Persony 5 – co jest bardzo spoko, widziałbym tę grę na Switchu, to chyba najoptymalniejsza platforma do tej gry. Mi się grę momentami ciężko na PS4 ogrywało, a powtarzalność w grze (jak to w jRPG) całkiem się sprawdza w zabawie na konsoli przenośnej.

Popularne wpisy

Popularne Gry