Zmien skórke
Logo Polygamii

Patrick Söderlund znowu w akcji

Były dyrektor kreatywny EA wraca do gry

Patrick Söderlund niedawno opuścił szeregi Electronic Arts, gdzie był dyrektorem kreatywnym. Developer już jednak ogłosił otwarcie nowej firmy, także zajmującej się produkcją gier. Na scenę wkracza Embark Studios. Powstało dzięki wsparciu ze strony wydawcy Nexon oraz inwestorów z rynku Japońsko-Koreańskiego. Nie należy jednak wyciągać pochopnych wniosków odnośnie tego, czym zajmie się studio.

Firma nie ogłosiła jeszcze konkretnych planów, wiemy jednak, że są one bardzo ambitne. Söderlunda nie interesują proste indyki, ale wykorzystanie nowoczesnych technologii jak Big Data, łączenie graczy podczas rozgrywki, rozpoznawanie mowy, chmury danych czy zaawansowana AI. Developer wierzy, że wykorzystanie tych nowinek technologicznych może znacząco usprawnić rynek. Szalone wizje Söderlund snuł w wywiadzie dla The Verge:

Gry obecnie tworzone są wokół jednej warstwy. Biegasz i zabijasz ludzi lub kopiesz piłkę. Aco gdybyś mógł mieć 10 abstrakcyjnych warstw symulacji w grze, w której możesz wybrać zostanie farmerem, politykiem, dołączyć do armii czy być atletą, tam we wnętrzu tego świata? Takie pytania mam w głowie. Kiedy zaczynałem o tym wszystkim myśleć, wśród ludzi z którymi pracuję, zrozumiałem, że jest to ambitne, a także naiwne, ale myślę że trzeba podążyć tą drogą, by stworzyć coś niesamowitego.

Oczywiście jednak Embark zdaje sobie sprawę, że na świecie nie istnieje jeszcze platforma, mogąca wspierać tak duże ambicje studia, ale Söderlund wierzy, że część z jego pomysłów urzeczywistni się szybciej, niż oczekujemy.

Mamy zatem w branży ni mniej ni więcej, tylko kolejnego samozwańczego mesjasza, który szybko może zostać sprowadzony na ziemię. Chyba, że rzeczywiście stanie się mesjaszem tej branży szybciej, niż oczekujemy. A tymczasem wybaczcie, idę postrzelać. Wszak politykiem czy farmerem mogę sobie zostać w każdej chwili. Jakbym jednak wyszedł na ulicę łysy, z naklejonym na głowę kodem kreskowym… a może właśnie to jest fajna strona gier?

Krzysztof Kempski

 

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
6 Komentarze
0 Odpowiedzi
6 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Użytkownik

“Firmanie ogłosiła jeszcze konkretnych planów,” – dopisz “nie” i będzie git 😉 .

Jeszcze rozchodniaczka napisz. 🙂

Sasilton
Użytkownik

Chyba opisał Second Life, albo VR Chat.

s.p.
Użytkownik

Tia przypomina mi się Don Mattric z Kinectem. Będą nagrody będzie rozgłos. Będzie zero gier i ruina wszystkich zainteresowanych.

bezloginu
Użytkownik

>jak Big Data
pewnie jakiś cookie clicker “dla ciebie i twoich znajomych na facebooku”.

moby04
Użytkownik

> łączenie graczy podczas rozgrywki

Gdyby tylko istniała technologia umożliwiająca wspólną zabawę w grze ze znajomymi… Oh, wait.

Aimagylop
Użytkownik

“Gry obecnie tworzone są wokół jednej warstwy. Biegasz i zabijasz ludzi lub kopiesz piłkę.”
Serio? Człowiek który chce się zająć robieniem gier ma takie rozeznanie w branży?

“Aco gdybyś mógł mieć 10 abstrakcyjnych warstw symulacji w grze,”
To się samo memujecomment image

Popularne wpisy

Popularne Gry