Zmien skórke
Logo Polygamii

Pathfinder: Kingmaker już pod koniec wakacji

Wygląda na to, że pod koniec wakacji pojawi się kolejny izometryczny RPG. Hurra!

Zapowiedziany w maju zeszłego roku RPG Pathfinder: Kingmaker jest pierwszą grą wideo osadzoną w tym uniwersum. Cieszy się ono zresztą sporą popularnością, czego dowodem jest sukces kampanii na Kickstarterze – pomysłodawcom udało się zebrać ponad 900 tys. dolarów, a potrzebowali 500 tysięcy.

Nad grą pracuje rosyjskie studio Owlcat Games oraz Chris Avellone, który niedawno poinformował, że tytuł ukaże się już w sierpniu tego roku.

Wydawcą będzie firma Deep Silver. Dzięki temu  Owlcat dostanie spore wsparcie marketingowe i dostęp do doświadczonych programistów.

Akcja toczyć się będzie w krainie zwanej Stolen Lands, zaś twórcy obiecują rozbudowaną fabułę. Tytuł ma być też na wskroś klasyczny – w opisach mechaniki i rozgrywki znajdują się odwołania do Złotej Ery RPG, która zakończyła się wraz z nadejściem shooterów. Co jednak wcale nie oznacza, że wielbiciele klasycznych izometrycznych RPG umarli (a ich przedstawicielami nie jest jedynie dwójka redaktorów Polygamii, o nie).

Ponadto w Pathfinderze będzie można zbudować swoje własne królestwo – i nie ma się to wcale ograniczać do jednej twierdzy, w której za górę złota zbudujemy kuchnię, spiżarnię i jedną skrzynię na drobiazgi. Ma to być coś o wiele większego, zatopionego w świecie gry. Koniec z oazą spokoju, której nie sięga wojenna zawierucha. Konsekwencje naszych czynów mają się odbić na naszych poddanych i ich życiu. Królestwo będzie żyjącym, rozwijającym się organizmem.

Ruszyła też przedsprzedaż.

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
2 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz Witoszka
Redaktor

A Chris Avellone nie pracuje teraz przy Dying Light 2?

pear
Użytkownik

Może pracować równolegle przy kilku projektach. Poza tym swoją pracę przy Pathfinderze pewnie już skończył (zawartość gry zapewne jest już ukończona, dialogi, questy, etc., a teraz programiści i pracownicy artystyczni to dokańczają, żeby działało jak powinno).

pear
Użytkownik

Kolejnego cRPGa nawiązującego do klasyków (np. Baldur’s Gate) przyjmę z otwartymi rękami. Tym bardziej Pathfindera, który korzysta praktycznie ze zmodyfikowanego systemu DnD 3.5, często nazywanym DnD 3.7.

Wygląda przyzwoicie, oby co najmniej taka okazała się warstwa fabularna. Nie mogę się doczekać.

Popularne wpisy

Popularne Gry