Zmien skórke
Logo Polygamii

Paradox kupił twórców Battletecha

Twórcy gry mogą rozwinąć skrzydła - a przynajmniej mają taką nadzieję.

Szwedzki wydawca Paradox Interactive przejął studio Harebrained Schemes, znane z takich produkcji jak Shadowrun Returns oraz BattleTech. Przewidywana suma transakcji to 7,5 miliona dolarów, która może zostać powiększona o 25 % zysków przed uwzględnieniem kosztów wydawniczych, o ile w ciągu pięciu lat od zawarcia umowy zyski te przewyższą główną kwotę.

Umowa ma zostać sfinalizowana najpóźniej 7 czerwca tego roku. Przedstawiciele Paradoxa zapewniają, że w związku z przejęciem studia nie są planowane zwolnienia. A co skłoniło ich do takiej inwestycji?

Harebrained Schemes pokazało się jako studio na światowym poziomie, z bardzo utalentowanymi pracownikami, którzy zajmują się gatunkiem interesującym z punktu widzenia Paradoxu. Poza tym spodobało nam się samo studio, ludzie, którzy nim kierują oraz ich gry. Są to podstawowe kryteria, którymi kierujemy się przy kupowaniu udziałów w firmach. Nasz niedawny pierwszy wspólny projekt – Battletech – był fantastycznym doświadczeniem, lecz dopiero to, co możemy wspólnie osiągnąć w dłuższej perspektywie, po połączeniu sił – to jest to, co naprawdę nas ekscytuje.

Recenzję Bartka Stodolnego Battletecha mogliście przeczytać pod koniec kwietnia – uznał on, że “warto”. Tym bardziej cieszy zapewnienie, że studio będzie kontynuować pracę nad grami taktycznymi, zaś szwedzki wydawca wspomoże je w obrębie finansów, prawa oraz dystrybucji produktów. Mitch Gitelman, współzałożyciel studia, tak wypowiedział się na temat całej sprawy:

Nasze doświadczenie w pracy z Paradoxem, które zebraliśmy przy okazji BattleTecha, było bardzo dobre i udowodniło nam, że jest to firma, której częścią chcielibyśmy się stać.

Czas pokaże, co wyjdzie z tej współpracy.

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
palmtoface
Użytkownik

Oczekujmy gry za 70 zł z DLCkami o łącznej wartości 1200 zł (patrz EU 4 ) ^^

Naars
Użytkownik

Czytając tego newsa uśmiechałem się i cieszyłem. Potem przeczytałem Twój komentarz… obyś nie miał racji. Nie chcę sobie wyobrażać Battletecha 2, do którego można dokupić kilkadziesiąt DLC z kolejnymi mechami.

ZmanieryzowanyTim
Użytkownik

No, to chyba tyle zostało z moich nadziei na kolejnego Shadowrun’a. Ale cieszy, że HBS ma zabezpieczoną przyszłość.

Popularne wpisy

Popularne Gry