Pachter: PSP Go jest za drogie

Pachter: PSP Go jest za drogie24.10.2009 16:22
Jakub Jatkiewicz

Michael Pachter po raz kolejny stwierdził, że PSPgo jest zdecydowanie za drogie. W jego opinii konsola musi w najbliższym czasie doczekać się obniżki cenowej, albo sprzedaż PSP utrzyma się co najwyżej na dotychczasowym poziomie.

"Go jest po prostu za drogie w stosunku do tego co oferuje. Może odtwarzać muzykę i filmy, ale większość osób woli używać do tego iPoda Nano (149 dolarów) lub Toucha (199 dolarów), dodatkowo jest bardzo drogie jak na przenośną konsolę. Nie widzę, aby zwiększała ogólną sprzedaż i bez obniżki sprzedaż 3000 będzie malała z roku na rok.

Przypuszczam, że Go do marca osiągnie sprzedaż po 400 000 sztuk odpowiednio w Stanach i Europie oraz 200 000 w Japonii. W większości będzie to sprzedaż 'zastępcza" ponieważ ludzie handlują, co może zmniejszyć zapotrzebowanie na 3000 o połowę. 3000 jest sprzedawane w zeszłorocznej cenie w gorszych warunkach ekonomicznych, z konkurencją ze strony Wii, które kosztuje poniżej 200 dolarów. Ogólna sprzedaż PSP będzie taka sama jak przed rokiem lub odrobinę mniejsza".

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)