Zmien skórke
Logo Polygamii

Outer Wilds z datą premiery na Steamie

Nie mylić z The Outer Worlds i Borderlands 3, tudzież innymi kosmicznymi grami.

Prawie roczne bezkrólewie i ponad półroczne podtrzymywanie Polygamii odbiło się dość mocno na serwisie i jego czytelnikach, jednak najbardziej dało się to odczuć (gdyby jacyś cyfrowi archeologowie kiedyś chcieli to zbadać) brakiem recenzji. Przegapiliśmy sporo naprawdę dobrych gier i prawdopodobnie ciężko nam to teraz będzie nadrobić.

Jednym z takich tytułów był Outer Wilds od Mobius Digital, który zabierał nas w podróż po zapomnianych zakątkach planet, gdzie jako przedstawiciel dziwacznej, a zarazem niepokojąco sympatycznej rasy uczyliśmy się starożytnego języka i zbieraliśmy informację o układzie Dark Bramble. A konkretniej skał, które są pozostałościami po dawno nie istniejącym kompleksie.

Brzmi łatwo? Twórcy zadbali, by tak nie było; latanie od jednej planety jest dość trudne, sam proces wymaga wyczucia i wielkich pokładów cierpliwości, a na jedno podejście mamy 20 minut. Po tym czasie nasz odkrywca umiera, a my zaczynamy całą procedura od nowa z kolejnym podróżnikiem. Oczywiście wszystko jest opakowane w całkiem nieźle skonstruowaną historię, a całość opiera się na rozwiązaniu kosmicznej (dosłownie) zagadki, tak więc nie mamy do czynienia z czystym roguelikiem.

Outer Wilds zebrało sporo pozytywnych not i znalazło się w wielu podsumowaniach za miniony rok, jednak dla wielu tytuł był “niedostępny”, bo albo można go było kupić w wersji na konsole, albo na Epic Games Store. Rok minął, a twórcy przygotowują się do premiery na Steamie, która ma nastąpić 18 czerwca.

Może to będzie okazja do recenzji po czasie?

Bartek Witioszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry