Zmien skórke
Logo Polygamii

Otwarty świat w Spider-Manie będzie ogromny. Tylko nie wiemy, czy to dobra wiadomość

Przynajmniej kilka razy większy niż ten z Sunset Overdrive? Imponujące, owszem. Ale może także niepokojące?

Właściciele PlayStation 4 czekają na Spider-Mana od Insomniac? Na pewno czekają, jest na co czekać. To może być pierwszy tak udany szpil na licencji Marvela od… no, chyba od Spider-Manów z szóstej generacji konsol. Ale studio od kilku dobrych lat tworzy zdecydowanie więcej produkcji niż koledzy z Naughty Dog, należących do rozmaitych gatunków. I nie zawsze wychodzi złoto. Song of the Deep niech będzie dobrym przykładem. Jako ultras Ratcheta nie pałam także miłością do ostatniego “odświeżenia” serii (które z kolei ceni do dziś Paweł). Trylogia Resistance mogłaby być kolejnym punktem spornym. Czasem jest ekstra, czasem nie. Normalka. A wiecie, gdzie na pewno było ekstra? W Sunset Overdrive – tytule Insomniac na wyłączność Xboksa.

Sunset ma zresztą więcej wspólnego ze Spider-Manem. Otwarty świat, który będziemy eksplorować ekspresowym tempem? No patrz. Efektowność przede wszystkim? Jasne. Młodzieżowa otoczka? Tutaj chyba trochę zbastują, bo Marvel nie wytrzymałby chociażby karczemnego języka świrów z Overdrive. Nic dziwnego jednak, że gracze szukają powiązań. Albo jeszcze lepiej – porównań. Otwarty świat Spider-Mana po raz kolejny trafia na języki. Najpierw po ultrabajeranckim pokazie na E3 nie chcieliśmy uwierzyć, że rzeczywiście będzie otwarty. A teraz dowiadujemy się, że będzie ogromny. Przynajmniej “kilka razy większy” od piaskownicy w Sunset Overdrive. Z Wiedźminem wolą się nie porównywać.

Czyni to jednocześnie z Piotrusia Parkera bohatera największej gry w bogatym portfolio Insomniac. Choć tak naprawdę chłopaki bardzo, bardzo rzadko bawili się w otwarte światy. I jest to, rzecz jasna, drobny powód do niepokoju. Widywaliśmy już ogromne piaskownice w grach z Człowiekiem-Pająkiem – nigdy nie służyły niczemu poza kilkoma niepotrzebnymi minigierkami z wyzwaniami czasowymi. Ogromna przestrzeń była po to, by ogromna była także prędkość. Insomniac stoi przed sporym wyzwaniem, jeśli będzie chciało to nareszcie zmienić.

Tylko że to nadal odległa przyszłość. Spider-Man ukaże się dopiero w 2018 roku. Trzeba zachować cierpliwość. Ale hej, może w tym czasie dowiemy się czegoś o Sunset Overdrive 2? Ewentualna kontynuacja jest przecież nadal możliwa.

Adam Piechota

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Login by skomentować
3 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik
Aimagylop

Z wielką piaskownicą przychodzi wielka odpowiedzialność.

kubekherbatyzm
Użytkownik
kubekherbatyzm

Siódma generacja, Web of shadows było dobre a dwie następne gry beenoxu niezłe. Nie ma na co narzekać. Poza renderami od insomniac które już dawno u mnie straciło zaufanie tymi przez resistance 1,2, fuse a zwłaszcza ostatniego ratcheta, na to będę narzekał z przyjemnością. Nie jestem zainteresowany oglądaniem jak Spiderman bierze udział w nagranych scenkach z Uncharted, gram w gry żeby grać w gry. Spider skacze z opóźnieniem i w zautomatyzowany sposób pokonuje przeszkody co straszy jakimś bieganiem z asasyna, bujanie na linie nie ma poczucia wagi, jest niemal stricte horyzontalne i jest przeraźliwie powolne, walka to znowu arkham, coś… Czytaj więcej »

Simplex
Użytkownik
Simplex

Sunset Overdrive, świetna i niedocenana gra. Mogliby zrobić sequel, albo chociaż wydać jedynkę na inne platformy.