Zmien skórke
Logo Polygamii

Oto 10 najwięcej zarabiających gier free-to-play na świecie. League of Legends? Jest na drugim miejscu

A jaka gra znalazła się na szczycie?

Zestawienie zostało przygotowane przez firmę analityczną Superdata, dane opracowano na podstawie szacunków. Nie są to więc liczby pewne na sto procent, choć ich źródło należy uznać za dość wiarygodne.

Na szczycie listy najwięcej zarabiających gier f2p na świecie znalazło się CrossFire, które wygenerowało w 2013 roku obroty rzędu 957 milionów dolarów. To produkcja popularna przede wszystkim w Azji, stworzona zresztą przez południowokoreańskie studio, rodzaj wariacji na temat Counter-Strike’a.

Drugie miejsce, z wynikiem 624 milionów dolarów, zajmuje League of Legends, a trzecie Dungeon Fighter Online, które wygenerowało na przestrzeni 2013 roku 426 milionów dolarów. To również mało znana poza Azją produkcja, coś w stylu krzyżówki Diablo z chodzoną bijatyką w stylu choćby Golden Axe.

Pozostałe miejsca? Zobaczcie sami:

1. CrossFire – 957 mln dolarów
2. League of Legends – 624 mln dolarów
3. Dungeon Fighter Online – 426 mln dolarów
4. World of Tanks – 372 mln dolarów
5. Maplestory – 326 mln dolarów
6. Lineage I – 257 mln dolarów
7. World of Warcraft – 213 mln dolarów
8. Star Wars: The Old Republic – 139 mln dolarów
8. Team Fortress 2 – 139 mln dolarów
10. Counter-Strike Online – 121 mln dolarów

World of Warcraft i SWTOR zostały uwzględnione w zestawieniu, ponieważ łączą f2p z bardziej tradycyjnym modelem biznesowym. Pod uwagę wzięto jedynie obroty wygenerowane przez części związane z “darmowością” gry.

Warto zwrócić uwagę na naprawdę spore różnice między czołówką, a pozostałymi miejscami na liście. World of Tanks jest na czwartej pozycji – a więc wysoko – ale z wynikiem prawie 3 razy gorszym niż CrossFire.

Ciekawostką jest także Lineage I. Gra jest na rynku od 1998 roku i ciągle radzi sobie świetnie.

Zaskoczeni wynikami? Patrząc na te liczby, nie dziwię się, że teraz każda większa firma chce mieć swoje f2p. A nuż chwyci…

[za Superdata]

Tomasz Kutera

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry