Olbrzymia kara dla australijskiego pirata

Olbrzymia kara dla australijskiego pirata
10.02.2010 10:41
Zbigniew Trzeciak
Zbigniew Trzeciak

Mieszkaniec Queensland w Australii będzie musiał zapłacić Nintendo 1,5 miliona dolarów odszkodowania, po tym jak nielegalnie skopiował i umieścił w internecie New Super Mario Bros. na Wii. Suma ta ma zrekompensować firmie stratę zysków ze sprzedaży.

Nintendo przeprowadziło szeroko zakrojoną akcję, po tym jak w listopadzie zeszłego roku gra ukazała się w sieci na tydzień przed jej premierą. Sąd Federalny w Australii przystał na żądania japońskiego giganta i nakazał piratowi, Jamesowi Burtowi, nie tylko przekazać wszystkie swoje komputery i dyski, ale także hasła do e-maili, stron internetowych i portali społecznościowych.

Co dziwne, sprawa nie znalazła swojego końca na wokandzie, bo pan Burt poszedł z Nintendo na ugodę. Szefowa firmy w Australii, Rose Lappin, zapowiedziała, że będą robić wszystko aby ukrócić piractwo:

”To nie był tylko australijski problem, to była sprawa o światowym zasięgu. Grę ściągnięto w tysiącach kopii, co była wielką stratą dla nas i całego przemysłu. Nie chodzi tylko o nas, ale także o sprzedawców, którzy bez sprzedawania gier sobie nie poradzą.”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)